Její řady dokonce vyztužili dva vicemistři světa, a to střelec hattricku Jan Střecha z Jihlavy a Michal Průcha z Plzně.
Letohradští sice po první třetině prohrávali 0:3, nic však nevzdávali, předvedli výkon hodný těch nejlepších týmů a Vlašim pořádně potrápili. Ta si nakonec z městečka zpod Orlických hor odvezla tři body za výhru 5:3, kdy poslední branku vstřelila při letohradské hře bez brankáře.

SK Hokejbal Letohrad – HBT Vlašim 3:5 (0:2, 2:1, 1:2)
Fakta – branky a asistence: 19. Protzner (O. Lux), 26. Furik (Červinka), 32. Rail (Červinka) – 2. Střecha (Bartejs, Špale), 15. Střecha (Nýdl), 18. Slanina (Burda), 31. Střecha (Dušek), 45. Topolánek (Blažek, Horák). Rozhodčí: Gráca, Kovárník. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 60. Střely: 21:35.

Mistrovská Vlašim vstoupila do utkání jako uragán a hned po minutě se ze vstřelené vedoucí branky radovala nová posila z Jihlavy Jan Střecha, který se mezi kruhy perfektně uvolnil a střelou z první nedal Šimarovi šanci – 0:1. Domácí jeleni byli poněkud zaskočení a i když se snažili, seč jim síly stačily, hosté byli lepším týmem. Těsně před koncem úvodní periody stihl navýšit na rozdíl dvou branek znovu Jan Střecha po přesné nahrávce Nýdla.
Do prostřední části nastoupil úplně jiný Letohrad. I přes obdrženou branku znamenající nepříznivý stav 0:3, která přišla z hole Slaniny, se domácí „plejeři" nevzdávali a svého soupeře neustále napadali. O necelou minutu později vystihl rozehrávku Nýdla reprezentační útočník Ondřej Lux, přistrčil míček Protznerovi, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 1:3.
Letohrad ještě více ožil a kupředu ho hnala početná skupina fanoušků. Hráči Letohradu je za tuto přízeň odměnili gólem z přesilové hry, který zajistila třetí útočná letka. Červinka s Railem dobře zakombinovali v rohu hřiště a prvně jmenovaný poslal nečekanou přihrávku přímo do brankoviště vlašimské svatyně, kde stál Jan Furik – 2:3. Domácí hráči byli ve druhé patnáctiminutovce týmem, který se prezentoval nadšenou a dynamickou hrou plnou šancí, bohužel žádná z nich jim vyrovnání nepřinesla.
Letohrad vstoupil do třetí třetiny plný elánu, avšak ten mu Vlašimští brzy srazili. Jan Střecha se hned po minutě prosadil a dokonal tak hattrick. Sympaticky bojující domácí soubor však neházel flintu do žita a hnal se neustále kupředu. O minutu později to bylo znovu jen o jednu branku. Poté, co Červinka zachytil na útočné modré čáře nahození od spoluhráče Košťála, přihrál na vrcholu kruhů stojícímu Jiřímu Railovi, a ten střelou z první vymetl pravé horní víko Strakovy branky – 3:4.
Po zbytek závěrečné části se hrál nesmírně vyrovnaný hokejbal, avšak mírně navrch měli svěřenci Kamila Mlejnka, kteří byli hned několikrát blízko vytouženému vyrovnání. Minutu před koncem si domácí trenér vyžádal oddechový čas a poslal na plac šest hráčů, což znamenalo power play. Naneštěstí hned po buly trefili Letohradští prvního stojícího hráče, kterým byl Topolánek, a ten od červené čáry zamířil přímo do odkryté letohradské klece – 3:5. Rázem tak bylo po nadějích, ale Letohradští sklidili od fanoušků potlesk za dramatickou zápletku a srdnatou hru. (fč)