Poslední březnový víkend florbalisté FBC Letohrad odehráli v jihočeské Kaplici poslední dva zápasy druhé florbalové ligy. Díky vysokým vítězstvím, 10:5 nad Českými Budějovicemi a 13:4 nad Třebíčí, si upevnili třetí příčku v této soutěži, což je nečekaný úspěch.

Problémy občas dělal úzký kádr

Letohradský tým po loňském pátém místě vstupoval do sezony s ambicemi na podobné umístění. I to by znamenalo zlepšení, protože k týmům působícím ve druhé lize přibyli nepříjemní soupeři Jihlava a Náchod, kteří sestoupili z vyšší soutěže.

Letohradským se od prvních zápasů dařilo a po úspěšném úvodním turnaji, ze kterého si odvezli plných šest bodů, po vítězstvích nad Pardubicemi B a Náchodem, se natrvalo usadili v přední části tabulky. V dalších zápasech pokračovali ve vítězném tažení, což odnesly týmy Kaplice, Rtyně v Podkrkonoší, Třebíče a Českých Budějovic.

Z tohoto trendu vybočili florbalisté pouze dvěma prohrami, první na domácím turnaji se suverénním Žďárem nad Sázavou 4:8 a druhou v oboustranně rozháraném zápase s Fbc Jolly Tábor 6:7.

Důležitým momentem byly pro letohradské domácí turnaje odehrané v Rokytnici nad Orlicí. Především na prosincový turnaj si našlo cestu větší množství fanoušků, kteří utvořili opravdu domácí prostředí, jež florbalistům z východu Čech svědčilo. I díky tomu přišla důležitá výhra nad Pardubicemi B a potvrzení dobrých výsledků z předchozí části soutěže. Po lednových vítězstvích nad Fbc Jolly Tábor a Náchodem na jeho hřišti se Letohradští dokonce posunuli na druhou příčku ligové tabulky.

V březnu čekal tým FBC Letohrad náročný program. Ve třech víkendech po sobě bylo odehráno šest zápasů a negativně se v nich projevil příliš úzký kádr letohradského týmu. Díky nečekaným komplikacím v podobě neúčasti několika hráčů základní sestavy se Letohradu nedařilo. V přímém souboji o druhé místo prohráli s Jihlavou vysoko 6:1. Poté přišly těsné prohry v posledních vteřinách zápasů se Žďárem nad Sázavou 5:6, Svitavami 2:3 a znovu s Jihlavou 4:5.

Do posledních dvou zápasů tak vstupovali letohradští hráči s touhou zakončit nepříznivou bilanci a potvrdit třetí místo, které měli jisté jen v případě jedné výhry.

Opět nekompletní družstvo se dokázalo výborně koncentrovat a po přesvědčivých výkonech v téměř exhibičním tempu nenechalo nic náhodě a přivezlo si na východ Čech šest bodů, příjemné skóre 23:9 a také jistotu třetího místa.

Mezi opory letohradského družstva celou sezonu patřil především křídelní útočník Vojtěch Náhlík, který se s 53 body umístil třetí v kanadském bodování celé soutěže. Dalším důležitým článkem byl také brankář Vlastimil Skalický, který celou sezonu podával nadstandardní výkony. Nejen díky těmto dvěma hráčům tak překvapivě putuje do Letohradu výborná bronzová medaile z druhé ligy mužů ve florbale.

(jur)