Mizerná obranná hra a nevyrovnané výkony brankářů, málo využitých přesilovek a špatně seřízená mířidla letohradských střelců. Sečteno, podtrženo, pro extraligové hokejbalisty Testy není pohled na tabulku po podzimní části soutěže příliš veselý. V patnácti zápasech zvedli vítězně ruce nad hlavu pouze pětkrát, figurují na nepostupovém devátém místě a osmou příčku zajišťující účast v play off zatím drží s dvaceti body Dobřany. Nevyrovnanost výkonů tradičního účastníka nejvyšší české soutěže v první polovině sezony dokumentuje i fakt, že v prvních a posledních třech zápasech nepřipsali Letohradští na konto jediný bod.
Přišel kouč a šest nových hráčů

Starosta města Petr Fiala, jenž zároveň působí coby člen výkonného výboru hokejbalového oddílu, přiznává, že mezer v tréninku i jednotlivých zápasech bylo požehnaně a tomu také odpovídá postavení mužstva v extraligové tabulce. Před klíčovými osmi utkáními, ze kterých vzejdou postupující do play-off, se tak v Letohradu chystá „malé zemětřesení“. 28. února se v souboji pravdy proti desáté Vlašimi představí na lavičce Testy nový trenér a hráčské posily. „Zásadním impulzem je pochopitelně postavení týmu v tabulce, je třeba učinit změnu. Už před sezonou jsme chtěli přivést nového trenéra, s panem Hrabicou jsme se ovšem dokázali dohodnout až teď v zimní přestávce. V podzimní části jsme se potýkali s více problémy, špatná koncentrace hráčů, málo tréninků, velká marodka a pracovní povinnosti,“ vyjmenovává hlavní důvody funkcionář oddílu.

 Soupiska Letohradu se na jaře podstatně rozroste, Petr Fiala je ale konkrétní jména zatím prozradit nechce. „Jsou z Moravy a je jich šest, jména ale zatím říkat nechci, nejdříve za týden. Nemám ještě jejich přestupní lístky. Ale jsou opravdu výborní,“ pochvaluje si letohradský starosta.
Postup do vyřazovacích bojů je povinností

Jedno je víc než jasné. Miroslava Hrabicu, nového šéfa letohradské lavičky, čeká práce jako na kostele. Podle představ vedení klubu by měl nejen dotáhnout své svěřence do finálové osmičky, ale také dát dohromady koncepci hokejbalu v Letohradu do dalších sezon. Nejdříve se ale musí v novém působišti pořádně rozkoukat. „Sešli jsme teď o Vánocích a nabídky si velice vážím. Nemám ještě přesné informace, ale vím, že kádr podstatně posílil a ambice na jaro budou opravdu vysoké,“ podotýká Miroslav Hrabica a přiznává, že účast v play off se bere jako samozřejmost: „S tím cílem tam stoprocentně jdu a nic jiného neexistuje. V opačném případě to musím zabalit a odejít!“ přidává trenér bojovně.

JAN POKORNÝ