V Plzni vyvrcholila prestižní hokejbalová soutěž napříč výkonnostními úrovněmi – Český pohár, jehož účastníkem byl i extraligový Letohrad. Osm zúčastněných týmů bylo rozděleno do dvou skupin, ve skupině A bojovali hráči Letohradu, prvoligového Bulldogs Brno a Most „B“ a druholigového Suchdolu nad Lužnicí. Do skupiny B, kterou někteří nazývali „skupinou smrti“ byla nalosována mužstva KEB Kladno, Most, Kert Park Praha a Hradec Králové, tedy všechna mužstva s extraligovou příslušností.

Systém turnaje byl takový, že se hrálo 2 x 15 minut čistého času.

Letohradští na turnaj přijeli s novými posilami a pod vedením nového realizačního týmu. V pozici hlavního trenéra se poprvé představil Miroslav Hrabica, jeho asistenty byli Jaroslav Němec a bývalý hlavní trenér Martin Motyčka. Trojici pak doplňoval jako vedoucí mužstva Stanislav Chládek.

Více než na trenéry byli ale všichni zvědaví na nové posily. Poprvé v dresu Letohradu se představil slovenský hokejbalista Tibor Kosík, dále pak Tomáš Hofrichter a Miroslav Věchet, tedy mladší bratr Petra Věcheta, který hrál v letohradském dresu už v podzimní části. Čtveřici posil ze zlínských Malenovic pak doplňuje Dalibor Mahdal a Zdeněk Jurásek, ti se ale turnaje zúčastnit nemohli. Dalším letohradským nováčkem je jaroměřský hokejista Josef Dudadík, který si na turnaji odbyl svoji hokejbalovou premiéru. Poslední posilou je německý hokejista hrající druhou nejvyšší německou hokejovou soutěž, Sebastian Aukofer, ten se ale na finálovém turnaji též nemohl prezentovat.

V prvním utkání ve skupině narazili Letohradští na druholigové Bulldogs Brno. Nesehraní hokejbalisté Letohradu prohrávali 0:1 a až v poslední minutě se podařilo srovnat Hodovníkovi. Další zápas Letohradští zvládli. Porazili rezervu Mostu 3:2, když se dvěma brankami blýskl Lux. V posledním vystoupení ve skupině se poprvé trefil v dresu Letohradu Dudadík a jeho tým porazili na turnaji ve velice dobrém světle se prezentující druholigové hokejbalisty Suchdolu.

Semifinále proti Mostu bylo dramatické. Po základní hrací době skončilo 3:3, ale v prodloužení utekl Kubeš a poslal Letohrad do finále.
V něm čekal Hradec Králové. Oba týmy začaly východočeské derby opatrně, ale do vedení se dostal Hradec a už své vedení do konce zápasu nedal z ruky. Letohradu tak patří druhé místo.

Skupina A: Bulldogs Brno - Letohrad 1:1 sn. (0:0, 1:1 – 0:0). Branka a asistence Letohradu: 30. Kubeš (Hodovník). Most B - Letohrad 2:3 (1:2, 1:1). Branky a asistence Letohradu: 5. Lux (Ondráček, Kosík), 9. Kubeš (Hofrichter), 20. Lux (Kosík). Letohrad – Suchdol nad Lužnicí 4:3 (3:1, 1:2). Branky a asistence Letohradu: 3. Dudadík (Kosík, Lux), 6. Kubeš (Kubíček), 7. Večerník (Hofrichter, M. Věchet), 18. Večerník (Hofrichter, M. Věchet). Další výsledky: Suchdol n. L. – Most B 0:7, Suchdol n. L. – Brno 5:3, Most B – Brno 2:4. Pořadí: 1. Letohrad, 2. Brno, 3. Most B, 4. Suchdol n. L.
Semifinále: Letohrad - Most 4:3 pp. (1:2, 2:1 - 1:0). Branky a asistence Letohradu: 7. Ondráček (Friml), 25. Ondráček (Kubeš, Hodovník), 28. M. Věchet, 37. Kubeš (Ondráček).

Finále: Letohrad – Hradec Králové 1:3 (0:2, 1:1). Branky a asistence: 27. Večerník (Hodovník, Ondráček) - 6. Bacovský (Tesař, Novák), 15. R. Mašík, 19. Hrubý (Urban). Sestava Letohradu: Z. Matyáš, Katerinjuk, Juráček - Hodovník, Ženíšek, Friml, Kubíček, P. Věchet, Doleček, J. Matyáš, Rybka, Adamec, Ondráček, Kosík, Kubeš, Kovář, Večerník, M. Věchet, Hofrichter, Lux, Dudadík.

(ij, pt, ry)