Utkání začalo absolutně vyrovnaně. Hrálo se nahoru dolů  a ve třetí minutě se dostali do vedení letohradští hráči, když chybnou rozehrávku zachytil Červinka, který přistrčil míček nabíhajícímu Mlejnkovi a ten střelou zápěstím vymetl levý horní roh Humlíčkovi branky – 0:1. Pokračovalo se dále a šance si začala vytvářet i Jihlava. Párkrát se podařilo jít do úniku dvou proti jednomu, ale na konci vždy stál připravený Šimara a zabránil Jihlavským vstřelit branku. Oba týmy trápila rozehrávka a z toho plynuly brankové příležitosti na obou koncích hřiště.
Stejně jako v první třetině se podařilo jelenům po dvou a půl minutách prosadit. Tentokrát si připsal brankový zásah Hruška, který střílel z vrcholu kruhů a trefil skvěle – 0:2. Jihlavské jakoby to nakoplo. Začali se tlačit do obranného pásma Letohradu. Hostům se vše podařilo eliminovat opět díky Šimarovi. Poté ale přišla ohromná chyba a rychlé snížení Jihlavy, když se nikým nehlídaný Smutný prosadil z otočky těsně před brankářem Šimarou – 1:2. V závěru třetiny to byl opět domácí kapitán Smutný, kterému se podařilo vyrovnat na 2:2. Zapomněl se v útočném pásmu a nikdo z letohradských hráčů si ho nevšiml. Běžel zcela osamocen na Šimaru a ukázkově vymetl „víko".
Leckdo by čekal, že Jihlava povzbuzena vyrovnáním stavu vlítne na svého soka v závěrečné třetině jako uragán. Opak byl pravdou. Byl to právě oslabený tým Letohradských, který se neustále tlačil dopředu a dařilo se mu i několikrát zavřít domácí hráče. Těm jakoby docházela šťáva. Dvakrát za jedno střídání se hnal Voleský na Humlíčka, ale ani jednou se neprosadil. Hrál se pohledný zápas ve vysokém tempu. Postupně se do hry dostávali i jihlavští hráči. Přítomným divákům ale muselo být jasné, že si za vítězstvím jdou více letohradští borci. Minutu před koncem to vypadalo na nerozhodný stav po základní hrací době a následné samostatné nájezdy. Něco, nebo někdo byl však proti a sporně nařízené trestné střílení po faulu Urbana proměnil Střecha efektivní kličkou do forhendu – 3:2. Závěrečné srdnaté snažení letohradských mladíků už bylo marné.
Kamil Mlejnek, trenér Letohradu: „I přes to, že máme dlouhodobě zraněných šest hráčů základní sestavy a z toho tři pilíře obrany, tak jsme podali velice dobrý výkon. Hráči potvrdili, že jsme schopni předvést dobrou hru i ve značně zúženém kádru. A to je pro budoucnost týmu to nejdůležitější! Určitě si myslím, že bychom si bod zasloužili. Rozhodnutí 55 vteřin před koncem ze sporného trestného střílení je přeci jenom kruté. Děkuji všem hráčům za přístup a předvedenou hru." (fč)

SK Jihlava – SK Letohrad 3:2 (0:1, 2:1, 1:0)
Fakta – branky a asistence: 19. Smutný (Jobák), 28. Smutný (Jobák), 45. Střecha z nájezdu – 3. Mlejnek (Červinka), 18. Hruška (Grund). Rozhodčí: Šprincl, Polášek. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. Diváci: 40.
Jihlava: Humlíček (Štefl) – Blaško, Homola, Šmíd, Dlabaja, Gregor, Jakoubek, Zelený, Píbil, Grubhoffer, Střecha, Brázda, Smutný, Jobák, Fiala, Vávrů, Průcha, Javorka.
Letohrad: Šimara – Matyáš, Urban, Rybka, Doleček, Adamec, Halbrštát, Červinka, Mlejnek, Grund, Lux, Hruška, Voleský, Kormunda.