Poslední dvě kola podzimní nejvyšší hokejbalové soutěže mužů odehráli Letohradští na domácím hřišti. Připsali si tři body a s celkovými 24 přezimují na osmé příčce tabulky.

SK OEZ Testa Letohrad – HBC Alpiq Kladno 2:6 (1:3, 1:1, 0:2)
Kladenští začali aktivně a výsledkem byla jejich první branka už v páté minutě, kdy se do pravého horního rohu Katerinjukovy branky trefil Honický – 0:1. Na konci šesté minuty byl vyloučen hostující Soukup, to ale nezabránilo reprezentantu Trčkovi, aby po minutě ve vlastním oslabení zakončil svou sólovou jízdu až do letohradské branky – 0:2. Minutu na to se skóre měnilo znovu – tentokrát však konečně pro Letohradské – Miroslav Věchet nabil kapitánu Kormundovi a ten z mezikruží pálil do pravé šibenice – 1:2. Necelé dvě minuty před koncem přišla nešťastná chvilka letohradského brankáře, který se snažil rozehrát míček po nahození Příhody a nešťastně si jej srazil do své branky – 1:3.

Ve 22. minutě zápas skončil pro kladenského Topolánka, který za faul na Furika dostal 5 minut +OK. Ve 24. minutě se Letohradští dočkali snížení, když do pravého horního rohu přesně zamířil Hák – 2:3. Pak přišla dvouminutová dvojitá početní výhoda Letohradu, kterou se pokoušel využít střelou od červené Kubíček. V 27. minutě byl vyloučen M. Věchet, čehož po půlminutě využil opět Příhoda – 2:4.

Skóre se měnilo na začátku třetí třetiny – po 48 vteřinách po asistenci Trčky na 2:5 zvýšil Honický. Tři minuty před koncem se skóre měnilo naposled – svůj hattrick zkompletoval Honický – 2:6.

SK OEZ Testa Letohrad – HC Kert Park Praha 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Do zápasu proti Kert Parku Praha se do branky Letohradu postavil starší dorostenec Bečka. Letohradští začali aktivně a hned v první minutě prověřili hostujícího brankáře Gerlicha. V první třetině bylo k vidění spoustu akcí, na první branku si ale několik promrzlých diváků muselo počkat až do 22. minuty. Vedení se v první chvíli ujal Kert, když se trefil Lívanec – 0:1. Poté byl vyloučen Lux, o dvě minuty později se v samostatném nájezdu na branku Kertu řítil M. Věchet. Ten ale ještě chvíli před pražskou branku zůstal a výsledkem byl, po přesné kombinaci s Hákem, srovnávací gól – 1:1. Poté ale autor gólu vyřkl něco, co se rozhodčímu nelíbilo, a dostal osobní desetiminutový trest. Ve 28. minutě Bečku prověřil Pospíšil, poté dostali Letohradští výhodu další přesilovky. Tu zkoušel využít Hák, poté měl velkou šanci Lux. Gerlich ale nic nedovolil a po dvou třetinách byl tak stav 1:1.

Ten vydržel až do 37. minuty. I když předtím si svoji chvilku vybral Bečka, kterého zachránil pohotový obránce Kubíček, když vyrazil míček skákající po brankovišti, a poté střílel M. Plzák, byli to právě Letohradští, kdo se ujal vedení. V úvodu 37. minuty po souhře obránců na 2:1 zvýšil Blecha. Ještě v téže minutě byl za hrubost vyloučen hostující Bošák. Jeho trest však tři minuty před koncem využil gólem na 3:1 znovu M. Věchet. Letohradští už si vedení vzít nenechal a tím si tak zajistili poslední body roku 2010 na své konto.

(jan)