Kdo očekával velkou bitvu, ten se nemýlil. Až poslední pětiminutovka nakonec rozhodla o tom, že mistrovský titul vítěze II. NHbL – Východ 2010/2011 patří týmu SK OEZ Testa Letohrad „B“.

NA Rangers Hronov – SK OEZ Testa Letohrad „B“ 3:5 (3:1, 0:1, 0:3)

Zápas začal ve vysokém tempu, ale na první gól si vcelku početné publikum muselo počkat až do úvodu osmé minuty, kdy se naplno rozezněl buben letohradských fanoušků po trefě Häuslera – 0:1.

Hronovští dál bojovali a jejich snaha se jim vyplatila – ve dvanácté minutě si slabou chvilku vybrala letohradská obrana a spolu s ní i brankář Stárek, když v rozmezí 38 vteřin třikrát inkasovali – z hokejek Hudečka, Tovtíka a Jirmana – 3:1.

Od druhé třetiny byli Letohradští střelecky aktivnější, hronovský brankář Biegl ale svůj tým dlouho držel – prostřelit se ho povedlo až minutu před koncem třetiny Večerníkovi – 3:2.

V posledním dějství převzali Letohradští otěže hry, koncovka jim ale dělala problém. Jestliže v minulých zápasech padala spoustu gólů (v prvním finálovém střetnutí jich padlo dokonce 13), tak v tomto zápase to na střelecké hody rozhodně nevypadalo. Nakonec, jak už bylo řečeno výše, rozhodla poslední pětiminutovka.

V polovině 41. minuty využil vyloučení Hofmana Kovář, přesně o 30 vteřin později strhl vedení na stranu Letohradu svou druhou trefou Večerník. Plamínek naděje Hronovských na zvrat utkání sfoukl minutu a půl před koncem pátým gólem Dudadík – 3:5.

Medaile a poháry společně s putovním pohárem mistra II. NHbL – Východ v Hronově předávala členka regionálního výboru Eva Králová, která současně předala ocenění pro nejproduktivnějšího hráče základní části (ale také play-off) hronovskému Miloslavu Hudečkovi a ocenění nejlepšímu střelci základní části Petru Hajníkovi.

Třetí individuální ocenění putovalo do Letohradu – Cenu pro nejužitečnějšího hráče play – off dostal obránce Letohradu Jan Nožka.

Branky: Hudeček, Tovtík, Jirman – Häusler, Večerník 2, Kovář, Dudadík.

Sestava Letohradu B: David Stárek (Petr Bečka) – Jakub Doleček, Leoš Janďourek, Jan Nožka, Petr Holeček, Filip Forman, Tomáš Kubíček, Ondřej Lux, Kryštof Chmelan, David Večerník, Michal Kovář, Miroslav Häusler, David Halbrštát, Jaromír Protzner, Josef Dudadík, Michal Hynek, Pavel Šourek, Jakub Chmelíček, Martin Langr, Pavel Ptáček, Filip Paukrt.