Ještě šest minut před koncem vedli bojující jeleni 3:5 z pohledu jejich soka, ale řada hrubých chyb v defenzivě nasměrovala tento duel do samostatných nájezdů. Za muže zápasu lze jednoznačně označit Pavla Kormundu, který svými dvěma zásahy přispěl k bodovému úspěchu.
Jako by se Letohrad srovnával s dalekou cestou, v první třetině působil spíše vlahým dojmem, kdy se hned několikrát dařilo hráčům z Karviné chodit do úniků 3 na 2. První branku právě z podobné situace zařídil reprezentační útočník Wróbel – 1:0. Okamžitě přišla nečekaná odpověď hostujících jelenů, kdy se prosadil Pavel Kormunda po krásné nahrávce Halbrštáta. Po další chybě letohradských hráčů se v naprosto totožné situaci, jako v předchozí, objevilo duo Wróbel, Konečný a druhý jmenovaný zakončoval do brány bezmocného Šimary – 2:1. Letohrad má ale v kádru Kormundu, který po souhře s Ondřejem Luxem znovu vyrovnal. V první periodě byli aktivnější domácí a zaslouženě se dostali minutu před koncem do vedení zásluhou Pilcha.
Jako noc a den, tak se dá nazvat herní projev obou mužstev ve druhé části. Letohrad si s Karvinou vyměnil role a oslabený tým jelenů se neustále dral dopředu. Podařilo se jim eliminovat domácí první formaci. Na 3:3 srovnal Minařík po úniku kolem mantinelu a přesně umístěné střele pod lapačkou marně se otáčejícího Vaška. Za pouhých 8 vteřin si Ondřej Lux dokázal vybojovat trestné střílení a proměnil jej svojí zaručenou „forsbergovou" kličkou. V tuto chvíli byli hosté lepší a tlačili se do dalších šancí. Letohradským se podařilo otočit nepříznivé skóre ve svůj prospěch a do kabin šli veseleji.
Hned na začátku třetí třetiny se podařilo Letohradským vsítit branku zásluhou Rybky – 3:5. Karviná poté zvýšila tlak a díky dvěma chybám v obraně Letohradu vyrovnala. Na nájezdy byli šťastnější domácí.
Hodnocení trenéra Kamila Mlejnka: „Rozhodně jsme nastoupili do zápasu vlažně, ale vždy jsme dokázali odpovědět na branky soupeře. Jelikož jsme byli ve značně okleštěné sestavě a v průběhu zápasu ještě dál oslabení v obranných řadách, beru bod jako dobrý výsledek. A doufám, že na další zápas už budou k dispozici doposud nemocní."

Karviná – SK Letohrad 6:5 sn. (3:2, 0:2, 2:1 – 1:0)
Fakta – branky a asistence: 6. Wróbel (Konečný, M. Vašek), 9. Konečný (Wróbel), 15. A.  Pilc (Konečný, Wróbel), 39. Kurz, 43. Pietrazs (Kurz), 45:00 Diviš SN – 6. Kormunda (Grund, Halbrštát), 11. Kormunda (Lux), 22. Minařík (Forman), 22. Lux, 34. Rybka (Kormunda). Vyloučení: 6:6. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 118. Rozhodčí: Olesz, Kubičík.
Sestavy:
HbK Karviná: D. Vašek,(Gil) – Dittmann, Zaremba, A. Pilch, M. Vašek, Řehůřek, Pala, Kurz, Smuda, Wróbel, Konečný, Pietrasz, Palcer, Diviš, Capinský.
SK OEZ Testa Letohrad: Šimara – Friml, Urban, Rybka, Forman, Doleček, Červinka, Minařík, Halbrštát, Mlejnek, Grund, Kormunda, Lux.