Třetí kolo Českého hokejbalového poháru mezi Hronovem a extraligovým Letohradem se mělo původně odehrát v Hronově, pak v Hradci Králové a nakonec se oba týmy dohodly, že dějištěm souboje o postup do čtvrtého kola bude letohradská hokejbalová aréna. Utkání bylo okořeněno tím, že v sestavě Hronova se objevilo několik bývalých hráčů Letohradu, jako například Ponke a Tovtík, na lavičce Hronova se také objevil dříve v Letohradu působící trenér Hajník.
Letohrad díky výhře 2:1 postupuje do čtvrtého kola, kde 6. prosince zajíždí na hřiště prvoligového nováčka – HBC Alfa Pardubice. Ta ve třetím kole porazila druholigové Svitavy 5:1.

Rangers Hronov – SK OEZ Testa Letohrad 1:2 (1:1, 0:0, 0:1). Letohrad do utkání nastoupil v pozměněné sestavě, kdy se do branky postavil Juráček a sestavu doplnili dorostenci Uhlíř, Paukrt a Červinka. Kdekdo by si řekl, že v utkání to bude o jednom týmu, Hronov ale od začátku Letohradu ukazoval, že rozhodně nebude jen do počtu. Dokonce se v 11. min. dostali do vedení, když Juráčka překonal Hudeček. Po třech minutách však dokázal téměř od červené srovnat Hruška. Rozhodnutí přišlo až v poslední části hry. Ve 42. min. překonal hronovského Ponkeho po střele Kováře Kubíček a poslal Letohrad do druhého kola.

Fakta – branky a asistence: 11. Hudeček (Srba) – 14. Hruška, 42. Kubíček (Kovář). Rozhodčí: Ticháček, Špulák. Vyloučení: 1:4. Bez využití. Střely: 18:24. Letohrad: Juráček – Friml, Kubíček, Doleček, Blecha, Uhlíř, Matyáš, Rybka, Košťál, Lux, Večerník, Paukrt, Červinka, Kovář, Furik, Hruška.
Martin Motyčka, trenér Letohradu: „První třetina byla z naší strany špatná, v kabině jsme si řekli, jak to budeme hrát, a nedovedli jsme to dodržet. Druhá třetina byla lepší, ale stále to nebylo ono. Řekl bych, že jsme byli šťastnějším týmem, protože i přesto, že jsme byli ve druhé a třetí třetině lepším týmem a Hronov přijel jen na dvě pětky a nestíhal nám, tak jsme nedokázali využít jeho nemohoucnosti a nedokázali jsme vstřelit víc gólů.“

V poháru se dařilo i druholigovým týmům. Letohrad B postoupil dál přes rezervu Pardubické Alfy a Česká Třebová dala na frak „béčku“ Hradce Králové. Třebová s Letohradem se ostatně utkají v sobotu 7. listopadu v České Třebové v dalším druholigovém střetnutí. Utkání začíná v 11.00.

Alfa Pardubice B - SK OEZ Testa Letohrad B 0:5 (0:1, 0:2, 0:2).
Branky a asistence Let.: Protzner (Nožka, Chmelan), Protzner (Janďourek), Chmelan (Protzner), Protzner (Nožka, Chmelan), Protzner (Forman). Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. Střely: 23:29. Letohrad B: Stárek – Janďourek, Holeček, Krkavec, Forman – Faltus, Veselý, Ptáček, Nožka, Chmelan, Protzner, P. Šourek.

TJ Lokomotiva Česká Třebová – HBC Autosklo H.A.K. H.Králové B 8:0 (2:0, 2:0, 4:0).