SK Hokejbal Letohrad – HC Kert Park Praha 1:4 (0:0, 1:3, 0:1)
Branky a asistence: 16. Adamec (Krejsa) – 15. Kruček (Krtička), 20. Pospíšil (Kruček, Sikora), 21. Kruček (Krtička, Rosenberg), 36. Sikora (Kruček, Krtička). Rozhodčí: Vokurka, Horský. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. Diváci: 50. Letohrad: Šimara – Adamec, Košťál, Malík, Doleček – Vychytil, Krejsa, Voleský, Kormunda, Halbrštát, Lux, Forman, Grund, Král, Derka.

Do zápasu vlétl jako uragán hostující Kert, který se tlačil do mnoha šancí, ale Pražané ve většině případů ani nevystřelili, jelikož vše hráli na krásu až do prázdné brány. Jednou z mála výjimek byl však samostatný únik M. Kručka, jenž to zkoušel střelou nad vyrážečku, ale Šimara jeho pokus zlikvidoval. Poté co hosté nevyužili v polovině úvodní části dvojnásobnou přesilovku 5 na 3, se do hry dostali i jeleni a začali značně vystrkovat růžky. Úvodní patnáctiminutovka ale žádný gól nepřinesla.
Prostřední část začala lépe pro Letohrad, který se po 23 vteřinách dostal do vedení, a to zásluhou – při přesilovce od modré pálícího – Miroslava Adamce. Domácí ale rázem přestali hrát a o dvě minuty později udeřili Pražané, respektive M. Kruček, který zůstal před kasou Šimary zcela osamocený. Střelou bekhendem zavěsil míček nad jeho lapačku. Kert následně převzal veškerou iniciativu a při přečíslení se prosadil rychlonohý bek Pospíšil – 1:2. Velký tlak hostující družiny nekončil a na druhý gól navázal znovu M. Kruček, jenž si seběhl mezi kruhy, kde ho přesným pasem našel Krtička.
Letohradští už do konce druhé třetiny neinkasovali a v kabině je musel čekat pořádný ryk. Ten domácí jeleny značně nabudil. Ve druhé minutě se prodral na brankoviště Grund, jeho gól ale uznán nebyl pro milimetrové posunutí branky. I přesto, že hosté značně polevili a do šancí se tlačili především Letohradští, se na opačném konci asfaltového kolbiště prosadil z mezikruží tvrdě pálící kapitán Kertu Tomáš Sikora – 1:4. Posléze ho mohl doplnit Rozen-
berg, ale ten nastřelil pouze tyč Šimarovy svatyně. Letohrad už se také nedokázal prosadit. Pražané si tak na své konto připsali zasloužené vítězství.
„Utkání rozhodla druhá třetina, ve které jsme udělali hodně individuálních chyb, nedodržovali jsme to, co jsme si řekli, a do šancí se dostávali zcela neobsazení volní hráči Kertu, z čehož nám dávali góly. Po našem vstřeleném gólu přišlo velké podcenění a polevení, ale je to o tom, že máme v týmu spoustu mladých hráčů a stále naše hra není úplně optimální. Já jsem ale přesvědčený, že jdeme nahoru a cesta, kterou jsme se vydali, je správná," zhodnotil utkání pro web hokejbal.cz asistent trenéra Martin Motyčka.

1. Národní hokejbalová liga
Lokomotiva Česká Třebová – Sokol Poruba 3:7 (0:2, 2:4, 1:1)
 Branky a asistence: 19. Hynek (Vostrčil), 26. Rybka (Hudec), 35. Macků (Lustyk) – 4. Hlaváč (Svoboda), 15. Svoboda, 17. Laryš (Vaculík), 17. Krajča (Svoboda), 22. Breburda (Grabovský), 24. Svoboda (Breburda), 31. Laryš (Grebeníček). Rozhodčí: Karous, Řezníček. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:2. Střely: 31:17. Č. Třebová: Štarman (Šmíd) – Dobrovský, Tlapák, Mrštný, Macků, Š. Švec, Vostrčil, Tomeš, Hudec, Rybka, Hynek, Jirmásek, Laštovica, Lustyk.

Domácí nastoupili k poslednímu utkání základní části s chutí a hned od začátku zatlačili soupeře do jeho obranného pásma a několikrát vyzkoušeli, jakou formu si přivezl hostující brankář Piwovarski. Ve čtvrté minutě se dopustil zbytečného útočného faulu Hudec a hosté hned po zahájení přesilové hry svoji výhodu využili. Třebovští se rychle oklepali, znovu soupeře přehrávali, jenže bez brankového efektu. Poruba se dobře bránila a vyrážela do nebezpečných brejků. Jeden z nich využila v poslední minutě šikovností Svobody.
Ve druhé třetině se obraz hry nezměnil. Kohouti byli aktivnější, ale branky stříleli hosté, když se v 17. minutě prosadili hned dvakrát a domácí byli zralí na ručník. Jistou naději pro Třebovou vykřesal parádní trefou Hynek. Jenže Poruba znovu rychle udeřila a během dvou minut zvýšila na hrozivých 1:6. V závěru druhé části pouze korigoval v přesilové hře Rybka.
Třetí část se dohrávala již pouze z povinnosti. Hosté se úspěšně bránili a navíc si ještě náskok pojistili střelou Laryše. Kohoutům se podařilo již jen snížit v přesilové hře po střele Macků.
Porážkou v posledním kole základní části si hokejbalisté České Třebové zajistili 6. místo. Soupeřem pro play-off jim bude HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice B. Vyřazovací boje začínají o víkendu.
Kamil Švec, vedoucí mužstva: „Zápas, ve kterém nás soupeř vyučoval z efektivity. Když vyhrajeme na střely 31:17, a na branky prohrajeme tři ku sedmi, tak je zřejmě někde chyba. Na koncovce a formě brankářů budeme muset do play-off ještě pořádně zapracovat."

II. Národní hokejbalová liga
HbC Chlumec nad Cidlinou – TJ Lokomotiva Česká Třebová B 12:0 (2:0, 6:0, 4:0)
Vyloučení: 1:4. Využití: 3:0. Č. Třebová B: Novotný – Kalina, Laštovica, Lustyk, Tlapák, Pitterle, M. Mrštný, Škeřík, Hübl, Kudlík, Němec, J. Rybka.
Třebovští neměli snadnou úlohu, neboť zajížděli na půdu lídra soutěže a vítěze loňského ročníku. Hosté doplnili kádr hráči z C týmu, kteří museli překousnout vysokou porážku.

SK Hokejbal Letohrad B – NA Rangers Hronov 4:5 (1:2, 1:0, 2:3)
Branky: P. Ptáček , P. Vychytil, T. Holeček, J. Krejsa – Hajník 2, Tovtík 2, Hudeček. Letohrad: Halbrštát – Janďourek, Blecha, P. Holeček, Doleček, Ptáček, T. Holeček, Fajfr, J. Krejsa, Forman, Derka, Grund, Vychytil, Král.

Krajská hokejbalová liga
TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice B – SK Hokejbal Žamberk 5:1 (1:0, 2:0, 2:1)
Branky: 9. Zdeněk (Žák), 22. Žák (Kánský), 26. Zdeněk (Hejkrlík), 36. Kopecký, 45. Jílek (Kopecký, Kánský). Vyloučení: 3:1. Využití: 1:1.
Po nepříliš povedeném výkonu byli žamberští borci nuceni přijmout porážku.

HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice C – TJ Lokomotiva Česká Třebová C 7:2 (3:1, 2:1, 2:0)
Branky: 2. Rosička (Doležal), 6. a 32. Vacek (1x Hujer), 9. Váša (Loukota), 16. a 31. Korel (1x Šprincl), 18. Kaša (Loukota, Špaček) – 8. Smažil (Škeřík), 18. Škeřík (Smažil).
„Autoskláři měli utkání od začátku pod kontrolou a potvrzovali své postavení v tabulce. Hráčům děkuji za bojovný výkon až do konce utkání. V klubu se asi budeme muset zamyslet, jestli nebude lepší investovat ještě více do ženského hokejbalu, který podává zatím skvělé výsledky. Ještě že to hrajeme pro zábavu a výsledky jsou až na druhém místě. Naštěstí je jarní část hodně dlouhá a přijdou i lepší výsledky a více radosti," vyhodnotil průběh zápasu třebovský trenér Jaroslav Badzik.
⋌(bed, vai, kš, bro)