„Hráči začali přesně plnit pokyny, které dostali. Dokázali se semknout, vyhrát a za to jim všem patří pochvala,“ zhodnotil víkend trenér Martin Motyčka. Další těžká zkouška čeká na Letohrad už v sobotu. Hostí totiž Elbu Ústí nad Labem, která je pod nimi na osmé příčce se ztrátou pouhých tří bodů.

HBK Intevo Karviná – SK OEZ Testa Letohrad 3:5 (2:1, 1:2, 0:2).
Po střele Kormundy z mezikruží Letohrad vedl 1:0. Po chvíli zvýšil M. Věchet, ale rozhodčí si odrazu od zadní tyče nevšimli a branku neuznali. To hosty trochu rozhodilo a Karviná toho do přestávky dokonale využila a skóre otočila.
Ve 22. min. bylo srovnáno. Po předchozí souhře Večerníka s Minaříkem jásal Košťál – 2:2. Vzápětí ale radostí vybuchuje opět domácí střídačka, když míček do prázdné Katerinjukovy branky usměrnil domácí Zaremba – 3:2. Potom už však letohradský Katerinjuk svoji svatyni zamknul. A když zlikvidoval několik tutovek domácích, Dospěl vyrovnal na 3:3.

Vítězství nakonec Letohradu zařídily dva slepené góly. Ve 43. min. se trefil Kovář a po minutě ho napodobil Minařík. Fakta – branky a asistence: 8. Rosůlek (Kurz), 11. Řehůřek, 23. Zaremba (Tomiczek) – 4. Kormunda (M. Věchet, Lux), 22. Košťál (Minařík, Večerník), 30. Dospěl (Mlejnek, Kovář), 43. Kovář (Dospěl), 44. Minařík (Večerník). Rozhodčí: Tkadlec, Pikula. Vyloučení: 6:6, navíc Komendin 10 min. OT – Doleček 2+10 min. OT. Využití: 0:1. Oslabení: 0:0. Střely: 38:28.

SHC Opava – SK OEZ Testa Letohrad 1:3 (0:0, 0:2, 1:1).
Čekání na úvodní trefu zápasu trvalo až do 18. min. Miroslav Věchet po nahrávce zkušeného Kormundy překonal opavského obránce Šindláře a poslal míček až za Klepačova záda – 0:1. Domácím bral vítr z plachet jistý Katerinjuk takže M. Věchet zařídil hostím na konci druhé třetiny dvoubrankové vedení. V poslední části sice ještě střelou pod břevno snížil Führich, ale když ranou do horního růžku branky odpověděl Kormunda, zvítězil Letohrad 3:1. Fakta – branky a asistence: 42. Führich (Vehovský) – 18. M. Věchet (Kormunda), 26. M. Věchet (Kormunda, Lux), 45. Kormunda (M. Věchet, Lux). Rozhodčí: Pikula, Zachar. Vyloučení: 3:1. Bez využití. Střely: 25:31.

Tomáš Friml, kapitán Letohradu: „Víkend se určitě hodnotí velice dobře. Chtěli jsme získat minimálně tři body a podařilo se šest, což je pro naše postavení ve vyrovnané tabulce super. V prvním zápase v Karviné jsme zvolili taktiku, že budeme bránit. To se nám dařilo, sice jsme dost pouštěli soupeře do samostatných úniků, ale na to jsme si ke konci už dávali pozor. I za nepříznivého stavu jsme dokázali, že máme sílu zápasy otáčet. V Opavě byli první třetinu lepší domácí hráči, ve druhé třetině jsme dali branku a byli jsme určitě lepším týmem. Ve třetí třetině z nás byli trochu nešťastní, my jsme se ale pak trochu uspokojili z výsledku a oni toho využili. Nám se ale povedlo vedení uhájit. Šest bodů je doma, a to je důležité. Hlavně teď musíme navázat na výsledky a ještě je vylepšit.“

(ij)