Před turnajem se přihlásila dvacítka družstev, která byla v sobotu ráno doplněna o dvě další, a tak se opět tento turnaj zařadil mezi největší akce tohoto druhu. Přes 200 hráčů odehrálo za téměř ideálního volejbalového počasí téměř 50 zápasů ve třech kategoriích.

Kategorie žen, která se na „Prdě“ hraje od roku 2006, byla opět plně obsazena a k družstvům pořádajícího oddílu se přidala další z Nového Jičína, Vysokého Mýta, Žamberka, Letohradu a Svitav. Ta byla rozlosována do dvou základních skupin. Po jejich odehrání postoupila první dvě družstva do semifinále. Tam se probojovalo lanškrounské „áčko“, „béčko“ , hráčky Nového Jičína a Žamberka. Do finále postoupily volejbalistky Lanškrouna „A“ a Nového Jičína a o bronz si to rozdal Lanškroun „B“ se Žamberkem. V obou utkáních zvítězila lanškrounská děvčata a potvrdila, že v kategorii žen vyhrává pouze Lanškroun.

V kategorii mužů, kteří hrají okresní soutěže, se přihlásilo šest družstev. Po odehrání dvou základních skupin se do semifinále probojovala družstva Lanškrouna „B“, Bystřece , Dolních Studének a nováčka turnaje z Radiměře. Právě Radiměř nakonec skončila na čtvrtém místě, když o vítězství ve skupině rozhodlo pouhých 5 míčů v jejich neprospěch a prohráli v boji o třetí místo s lanškrounským týmem až ve zkráceném setu. Obhájce prvenství Megaklub z Bystřece postoupil do semifinále z prvního místa. Tam zvítězil 2:0 a ve finále narazil na družstvo Dolních Studének, které v posledních dvou ročnících obsadilo vždy třetí místo. Po velmi dramatickém finále, které se rozhodovalo v tie-breaku a skončilo nejtěsnějším možným rozdílem, se radovalo družstvo z Bystřece.

Do elitní kategorie mužů hrající krajské soutěže se přihlásilo osm družstev. Ve skupině „A“ postoupila Hnátnice společně s Českou Třebovou. Ve skupině „B“ vyhráli všechny zápasy domácí hráči Lanškrouna „A“ a společně s dalším týmem z České Třebové postoupili do semifinále. Oba zápasy o postup do finále končily až zkráceným setem. Ve finále se nakonec představily Lanškroun a Hnátnice. Zvítězit se podařilo Hnátnici, která tak obhájila prvenství z loňska a Lanškroun „A“ obsadil celkové druhé místo a opět se tak dostal, již pošesté v historii turnaje, na stupně vítězů. V boji o třetí místo se utkala obě českotřebovská družstva.

Výsledky – ženy – kraj: 1. VK Lanškroun „A“, 2. TJ Nový Jičín, 3. VK Lanškroun „B“, 4. Sokol Žamberk, 5. VK Lanškroun „kadetky“, 6. VK Vysoké Mýto, 7. VK Letohrad, 8.TJ Svitavy „B“. Muži – okres: 1. VK Bystřec, 2. Sokol Dolní Studénky, 3. VK Lanškroun „B“, 4. Sokol Radiměř, 5. Sokol Horní Třešňovec, 6. Žichlínek. Muži – kraj: 1. Sokol Hnátnice, 2. VK Lanškroun „A“, 3. TJ Sokol Česká Třebová, 4. Třebováci, 5. TJ Nový Jičín, 6. TJ Sokol Výprachtice, 7. VK Lanškroun „junioři“, 8. VK Litomyšl B“. Nejlepší hráčka: Blanka Strnadová (Lanškroun). Nejlepší hráč: Jindřich Sienczak (Hnátnice).

(mk)