Dvě třetí místa nečekal ve volejbalových druhých ligách nikdo. Nováček mezi muži Choceň zazářil stejně, jako mezi ženami hráčky Lanškrouna.

3. místo – Choceň 58 bodů
Velká spokojenost. Nic jiného nepřipadá v úvahu. „Nic víc netřeba dodávat,“ usmíval se trenér Jaromír Švec. Radost ze třetí příčky mu jenom možná trochu pokazila ohromná vlna zraněných hráčů: „To co jsme zažili na konci sezony, to nepamatuji. Poslední zápasy jsme dohrávali s juniory. Na druhou stranu se mohli otrkat, což také nebylo úplně špatné.“ Velké absence byly znát i na výsledcích. Z posledních šesti zápasu jeho svěřenci vyhráli pouze jednou. Na začátku sezony jev nevídaný.

„Je jasné, že obhajoba třetí příčky v další sezoně bude těžká. Soupeři nás už přeci jenom budou znát. Budou vědět, na co si mají dát pozor,“ dělá bronz Švecovi i drobné starosti. „Na druhou stranu nás po těch prvních vítězstvích už také nikdo nepodceňoval a vyrovnali jsme se s tím také celkem dobře,“ pokračoval choceňský trenér.

Posílení letos zraněními decimovaného kádru moc reálné podle Švece není: „Snažíme se o to už dva roky, ale jde to těžko. S tím se potýkají i ostatní oddíly. Jediná šance je vychovat si mladé hráče, což je běh na dlouhou trať.“

4. místo – Ústí n. O. 57 bodů
Čtvrté místo v Ústí berou. „Jsme spokojení. Že jsme nebyli třetí, to byla hlavně naše chyba. Jsem rád, že jsme hlavně sezonu odehráli v klidu a dobře jsme si zahráli,“ je spokojený trenér Zdeněk Klouda. Pro příští ročník si pohrává s myšlenkou omlazení kádru: „Možná bychom tým malinko omladit mohli. Tým se pokusíme nějak doplnit, ale uvidíme, koho se nám vůbec přes léto podaří sehnat.“

V loňské sezoně Kloudův tým dojel na to, že mu chyběl nahravač. Letos se situace ustálila. „Půlku sezony odehrál náš mladý a potom začal hrát Tomáš Carba, takže jsme všechno zalepili a i ta nahrávka byla podstatně lepší než vloni,“ pochvaloval si Zdeněk Klouda.

7. místo – Č. Třebová 50 bodů
Stejně jako Choceň překvapila i Česká Třebová. Jenže nemile. Měla ambice rvát se o postup. „Nevyšel nám začátek a potom se přidávala i zranění, sezona nám celkově nevyšla,“ říká kapitán David Buchta. „Hodně kluků máme na vysokých školách, takže se scházíme jednou týdně a to je hodně málo,“ popisoval Buchta další důvod, proč to tradiční okresní volejbalové baště letos nešlo. Z bojů o záchranu ale strach neměl: „To jsme si nijak nepřipouštěli, v pohodě jsme si to ohlídali.“

3. místo - Lanškroun 62 bodů
Hned za rezervami Frýdku–Místku a Přerova skončily nečekaně volejbalistky Lanškrouna. V předchozích dvou ročnících se zuby nehty zachraňovaly, ale letos zářily. „Hrajeme soutěž už třetí rok, takže se hráčky zkvalitnily. Strašně nám navíc pomohla i Lenka Gottwaldová, která nahradila dvě hráčky, které odešly na mateřskou. Děvčata vytvořila dobrý kolektiv, bylo to bezvadné,“ libovala si trenérka Eva Mrázová.

Třetí skončil Lanškroun jenom o skóre, klidně mohl být druhý. „Kdybychom neprohrály v Brně, kde morálka družstva nebyla dorbá a uspěly bychom v posledním zápase, bylo by to letos i na postup. Frýdek prý první ligu totiž nechce. Ale klidně je možné, že by ani druhé béčko nahoru jít nechtělo, takže uvidíme. Věřím děvčatům, že by na první ligu určitě měla. Třeba by byla někde na chvostě, ale soutěž by určitě hrát mohla,“ prozradila Mrázová, která jako hráčka byla u poslední účasti Lanškrouna v první lize.

Jisté ovšem je, že ať budou hrát v Lanškrouně první nebo druhou ligu, už to bude bez ní. „Z osobních důvodů u družstva končím,“ konstatovala.