Hrdina týdne v Pardubickém kraji:
Pavel Černý: První zápas roku a hattrick
Kvůli potížím se zraněným kotníkem zmeškal nejen start zimní přípravy, ale i její značnou část. Leden strávil pardubický fotbalista Pavel Černý prakticky jen na kole, poslední týden už ovšem trénoval v plném zápřahu s mužstvem. V sobotu poprvé naskočil i do zápasu. „Ze začátku jsem se hledal. Musím na sobě ještě do prvního ligového utkání zapracovat,“ přiznal po utkání. Návrat to byl ovšem povedený. Černý vstřelil tři góly, dvakrát se prosadil ve vápně, potom proměnil pokutový kop. Teď zabojuje o místo v sestavě.

Poražený týdne v Pardubickém kraji:
Beksa úplně ztratila lesk. Prohrála i v Brně!
V rubrice už evergreen… Ale nedivte se, když aspiranta ligové finále popáté ze sedmi zápasů v Kooperativa NBL prohrál. Na úvod nadstavbové části vyfasovali pardubičtí basketbalisté nejpřijatelnějšího soupeře. Vždyť Brno se dostalo do lepší skupiny, jenom proto, že se pro letošní sezonu rozšířila na osm týmů. Beksa musela pro venkovní utkání oželet zraněného střelce Jacksona. Navíc s návratem do sestavy museli pospíchat jak Půlpán (po nemoci), tak Williams (po zranění). Prohře 80:81 ale ani oni nezabránili. 

Komentář Tomáše Raise

Takové impulzy tým potřebuje

Skupina zimního turnaje, týdenní soustředění na horách a potom série přípravných zápasů proti soupeřům z nižších soutěží. Zimní příprava pardubických fotbalistů běží už pár let podle zaběhnutého modelu. Česká scéna o víkendu ožila úvodním kolem nejvyšší soutěže v tomto roce, o patro níže si na start ještě počkají. V případě Pardubic tu jsou ještě dva přípravné zápasy. V těch předchozích byly i momenty, se kterými nemohli být trenéři spokojeni. K tomu početná marodka a hledání variant pro doplnění týmu. Nyní už postupně přichází i pozitiva. Poslední výhru 7:0 nad divizním soupeřem pochopitelně nebude nikdo přeceňovat, ale každý povedený zápas je vzpruhou. Plusem je návrat plzeňského obránce Jiřího Pirocha a pokud zůstane i Martin Toml, bude už stav v defenzivních řadách znovu konkurenceschopný. Co dál? Uzdravil se Michal Petráň, po zranění se vrací Pavel Černý. Problémy se sice nevyhnuly ani korejským nováčkům, ale i oni budou oživením. Přesně takové pozitivní impulzy totiž tým potřebuje.