Ve středu odpadlo jejich měření sil se Slunetou Ústí nad Labem, to však bylo ještě kvůli zdravotním komplikacím na straně soupeře.

Povinné testy před víkendovým kolem však ve svitavském kádru odhalily nakažené hráče a příslušníky družstva, takže příslušná hygienická stanice uvrhla klub do karantény.

Dekstone Tuři Svitavy vs. NH Ostrava.
Z bláta do louže. Turům to pořád nejde a rozhodující fáze soutěže se blíží

V důsledku toho se kromě duelu proti Ústí odkládají i další plánovaná svitavská vystoupení ve skupině A2, a to sobotní východočeské derby v Hradci Králové a dále souboje v Ostravě (17. března) a na půdě Olomoucka (20. března).

Nejbližším zápasem, v němž by se Dekstone Tuři měli vrátit do akce v Kooperativa NBL, je ten proti Děčínu termínovaný na 24. března. Válečníci jsou však v současné době ve stejné situaci a také se ocitli v karanténě. Bude tedy záležet na vývoji zdravotního stavu v obou týmech.

Ilustrační foto
Skupina A2 se dostává do potíží, zápasy se bohužel musí odkládat

Spodní nadstavbová skupina se octila v prekérní situaci, která si bude žádat zásah Asociace ligových klubů, neboť je evidentní, že do 3. dubna, kdy je na pořadu 10. kolo, se kompletní počet utkání dohrát určitě nepodaří. Bude tedy nutné prodloužení alespoň o týden, není však ani vyloučeno, že některá střetnutí zůstanou neodehrána a pořadí pro předkolo play off se bude muset určit procentuální úspěšností týmů.

V první řadě však je důležité, aby se basketbalisté, a nejen ti svitavští, z těchto nepříjemností dostali zdraví.