Velkou překážkou na cestě do boje o titul byl výkon chrudimského gólmana Kavána, který žamberské střelce doslova deptal. „„Do rozhodujícího zápasu jsme vstoupili aktivně a ze začátku měli několik dobrých šancí. Poté se hra více vyrovnala, nicméně nám se podařilo vstřelit branku a první třetinu vyhrát," okomentoval její průběh obránce Krejčí.

I v průběhu druhé třetiny Žamberk vedl, ale velmi lacino o vedení přišel. „Většinu času byli aktivnější hosté a dokázali vyrovnat. Využili jsme poté přesilovku, ale o náskok jsme skoro ihned přišli, kdy se po nedorozumění obrany a gólmana dostali Chrudimští velmi lacině k vyrovnání," mrzelo stabilního obránce. „Ve třetí třetině jsme mohli rozhodnout, ale bohužel. Stejně jako v neděli jsme doplatili na neproměňování vyložených šancí, když jsme několikrát selhali opravdu v jasných pozicích," trápilo Krejčího střelecké prokletí.

Za stavu 2:2 se šlo do prodloužení. Šance na ukončení utkání měly oba celky, ale definitivně rozhodnout musely samostatné nájezdy. V nich měli navrch hosté a po zápase se mohli radovat z postupu do finále. „Série s Chrudimí byla velmi vyrovnaná. Všechny zápasy byly dramatické, vyrovnané a férové. Sérii jsme si de facto prohráli sami, protože už v neděli jsme měli postup na lopatě, ale v klíčových momentech všechny střelce opustilo i ono sportovní štěstí. Nakonec se tedy radoval tým spíše šťastnější než lepší. U nás zatím převládá zklamání, protože jsme vypadli ve stejné fázi jako loni, ale díky dobré základní části máme jistotu medaile a hlavně baráže, na kterou se těšíme. Tak uvidíme, jak to vše dopadne. Ještě bychom chtěli touto cestou velmi poděkovat Letohradu za možnost odehrát play off v jeho krásném areálu. Děkujeme i fanouškům, kteří nás přišli podpořit. Zejména ve středu se sešli v úctyhodném počtu a dost zaplnili tribunu. Atmosféra tak na poslední zápas byla přesně taková, jaká by měla být," ohlédl se za celou sérií Jakub Krejčí.

Žamberk - Chrudim 2:3 sn

Fakta – branky: 10. Nožka, 22. Lyer – 17. Hořenovský, 22. Paukrt, rozhodující nájezd Řehák. Rozhodčí: Havelka, Vrba. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Třetiny: (1:0, 1:2, 0:0 – 0:0, 0:1). Diváci: 90.   (zr, nek)