S každým mohou venku prohrát, ale jak narazí na Pardubice, tak po utkání slaví. To je Děčín.

Pardubičtí dlouháni vstupovali do utkání se druhým nejproduktivnějším útokem soutěže. Jenže za šest a půl minuty zaznamenali jen šest bodů. Zvedli se a za minutu dali více košů než do té doby. Poprvé do vedení (21:20) se dostali zkraje druhé čtvrtiny. Děčín jim znovu pláchl, ale potom Beksa překlopila misky na svojí stranu. Vlastní herní nedisciplinovaností ulehčila soupeři vyrovnat. Třetí kvartál otevřeli domácí třemi trojkami po sobě. Zdálo, se se utkání láme v jejich prospěch. Válečníci však nikdy neskládají zbraně. Dotáhli stav znovu k remíze a v závěrečném kvartálu na palubovce dominovali. Vytvořili si dvojciferný náskok, který bez problému udrželi.

Kooperativa NBL - 7. kolo: BK JIP Pardubice – BK Armex Děčín 67:76 (16:18, 34:34, 55:55). Body: Williams 20, Jakson 18, Benjamin a Kohout po 8, Švrdlík 6, Potoček 3, Nečas a Škranc po 2 – Grunt 18, Autrey 15, Feštr 11, Kroutil 8, Landa, Pomikálek a Krakovič po 6, Carlson 4, Ježek 2. Rozhodčí: Matějek, Vondráček, Pokorný. Fauly: 25:19. Trestné hody: 21/16 – 28/20. Trojky: 9:6. Doskoky: 41:48. Diváci: 708. Hráč utkání: Pavel Grunt (Děčín).

Ohlasy po utkání

Levell Sanders (trenér BK JIP Pardubice): "Utkání se mi samozřejmě hodnotí špatně. Hlavním důvodem naší porážky bylo, že jsme na začátku neměli mnoho energie, dlouho nám trvalo, než jsme se dostali do rytmu. Přesto o přestávce byl stav nerozhodný, ale ve druhém poločase jsme velmi obtížně skórovali. Největším problémem bylo, že jsme nešli do zápasu s takovou energií a snahou, s jakou jsme chtěli, a bez toho to zvlášť proti týmům, jako je Děčín, zkrátka nejde."

Viktor Půlpán (hráč BK JIP Pardubice): "Hodnocení bude negativní. Určitě jsme nechtěli hrát tak, jak jsme hráli. Měli jsme sice světlé momenty, v určité pasáži jsme hráli dobře, ale pak se to nějak zlomilo. Dostali jsme pár jednoduchých košů a tím se to zlomilo. Celkově bych řekl, že jsme nechtali hrát Děčín tak, jak jsme chtěli. Hráli agresivně, měli útočné doskoky a z toho žili. V tomto jsme se jim nevyrovnali, a když se chytli, trefovali i těžké střeli. Pro nás bylo hrozně těžké se dostat zpátky."

Pavel Budínský (trenér BK Děčín): "Letos bude velmi obtížné získávat výhry v Pardubicích, ale jak už bývá tradiční mezi těmito dvěma týmy, jsou to zajímavé zápasy. Není to poprvé, co jsme tady vyhráli a pro nás je to velmi cenná výhra, v kontextu všech situací, které se kolem našeho týmu dějí. Chtěli jsme utkání otevřít stylem, jakým se nám to podařilo. Chtěli jsme být pořád na dostřel, ve hře o výhru. Ve druhém poločase se hra trošičku změnila, zpomalilo se tempo, my jsme ale udělali lepší rozhodnutí. Pardubice neměly svůj střelecký den, celkově jejich hra nebyla nápaditá, naopak byla těžkopádná. Nevyšel nám začátek druhého poločasu, ale dokázali jsme s ezvednout a v okamžiku, kdy jsme se dostali do vedení o 10 bodů, bylo cítit, že výhru chceme, a také jsme si ji vzali."

Pavel Grunt (hráč BK Děčín): "Na našem plánu, který jsme si nastavili, jsme pracovali hned od začátku. Zápas byl dlouho vyrovnaný, ale na přelomu třetí a čtvrté čtvrtiny se nám podařilo vypracovat si náskok a udržet ho, což je pro nás super.