V uplynulých dnech se na Šumavě konalo mistrovství České republiky horských kol. Velkého úspěchu na šampionátu dosáhli také členové oddílu SK Žamberk Tessuti sport, když ve složení Jakub Šilar, Ivan Rybařík a Kateřina Hanušová-Nash (Luna Womens) vybojovali třetí místo ve štafetě.

Po smolném začátku Jakuba Šilara, který měl technické potíže, vše napravili další členové štafety. Ivan Rybařík na druhém úseku předjel všechny soupeře a s náskokem předal vynikající české i světové bikerce Kateřině Nash čelo závodu. Kateřina bojovala proti mužům na třetím úseku statečně a do cíle dovedla štafetu na medailové pozici.

V sobotu jeli svůj závod také kadeti. SK Žamberk Tessuti sport reprezentoval Pavel Skalický. Svým dosavadním nejlepším výkonem v této sezoně si dojel pro 18. místo. Neděle byla druhým závodním dnem, ve kterém startovaly juniorky, junioři, ženy a muži. V juniorech se na start postavili Jakub Šilar, Karel Mádr, Jan Zářecký a Jarda Cabalka. Žhavým kandidátem na medailová umístění byl Jakub Šilar. Po sobotních problémech si kalich hořkosti vypil Jakub v nedělním závodě. Již v prvním kole měl kolizi, ovšem z 28. místa se ve třetím kole vyhoupl na 6. místo. Poté přišel první defekt. Po běžecké vložce a výměně kola v depu jel Jakub stíhací jízdu, kterou mu překazil ve čtvrtém kole druhý defekt. Po 1:45 hodiny dojel do cíle na konečném 8. místě se skoro šestiminutovou ztrátou a třetím defektem v samém závěru závodu.

Do cíle dojeli v těsném závěsu za sebou i další žamberští závodníci. Jan Zářecký obsadil nakonec 29. příčku, Jarda Cabalka skončil třicátý první a a Karel Mádr přijel na 33. místě s technickými problémy. V kategorii muži elite závodil za SK Žamberk Tessuti sport elitní maratonec Ivan Rybařík. V početném poli nejlepších bikerů republiky si dojel pro 16. příčku.