Za větrného, ale slunečného počasí se před početnou diváckou kulisou z obou táborů očekával tuhý a vyrovnaný boj.

Č. Třebová – Letohrad 5:4

Utkání začalo lépe pro hosty z Letohradu. Už ve druhé minutě byl vyloučen domácí Hynek a Letohradští tuto výhodu po půl minutě využili Grundem – 0:1. Od té chvíle hosté trpělivě bránili a podnikali rychlé a nebezpečné výpady, což činilo domácím značné potíže. Vyrovnat skóre se podařilo Hejtmánkovi po přihrávce Tobiáše – 1:1. Obraz hry se však nezměnil, jediné zaváhání v obraně hostí využil Matěj Švec, který našel úplně volného Kalinu. Ten měl již dost času na to, aby přesně zamířil a poslal domácí do vedení – 2:1.

Dvě minuty po zahájení druhé části měli výhodu přesilovky domácí a zle zatápěli Bečkovi v brance hostí, ten ale všechny ataky ustál. Po chybné rozehrávce domácích se podařilo uprchnout Halbrštátovi s Protznerem – 2:2. Domácím bylo ještě hůř, když v čase 24:48 využil brejku Forman – 2:3. Sehraná dvojice Tobiáš – Hejtmánek se postarala o vyrovnání na 3:3.

Třetí dějství zahájili domácí opět v početní výhodě, tu se jim sice nepodařilo využít, ale ve chvíli, kdy se vyloučený Doleček vracel z trestné lavice, udeřil znovu Hejtmánek po přihrávce Vostrčila – 4:3. Letohrad dostal šanci vyrovnat hned v následující přesilové hře, jenže v té unikl Tobiáš, který perfektně našel M. Švece – 5:3. Už to vypadalo, že si Kohouti vítězství v pohodě pohlídají, zvlášť když hráli více než minutu přesilovku 5 na 3. Jenže tu nevyužili a v následné početní nevýhodě se podařilo skórovat hostujícímu Krejsovi – 5:4.

Č. Třebová – Letohrad 3:0

Druhý zápas začal podle podobného scénáře. Hosté z Letohradu poctivě bránili a spoléhali na své rychlé brejky. Domácí Kohouti se snažili vstřelit první branku, ale skvěle organizovaná obrana hostí v čele s výborným gólmanem Bečkou byla proti. V první třetině se diváci gólu nedočkali.

Druhá třetina začala náporem domácích, ale ti jen bušili do pevně zavřených vrat s nápisem „letohradská obrana“. Na první branku se čekalo téměř do poloviny zápasu. To předvedla skvělou souhru celá první formace domácích, M. Švec vybojoval v rohu míček, přihrál ho Tobiášovi, a ten našel ve střeleckém prostoru Hejtmánka – 1:0.

Třetí část nabídla trochu otevřenější hokejbal ze strany hostí, a tak se šance střídaly na obou stranách. Útočná snaha Letohradu dávala příležitost Kohoutům k rychlým kontrům. Jeden z nich využil Vostrčil, když zůstal sám před brankou po přihrávce od Hynka – 2:0. V závěru utkání se hosté odhodlali ke hře bez brankáře téměř dvě minuty před koncem. Letohradští se dostali do několika velmi dobrých příležitostí, ale Držmíšek byl k nepřekonání. Celou zápletku rozluštil Vostrčil, kterému se podařilo dostat míček až do útočného pásma, tam ho přihrál M. Mrštnému, a ten již neměl problém zakončit do prázdné branky – 3:0.

(bad)