Jejich A tým byl vyřazen v národní lize Vsetínem a tak se dalo očekávat i posílení týmu o možnou pětici z „A“ soupisky.

Č. Třebová – Přelouč B 4:3 (1:2, 1:1, 2:0)

Branky: Válek 2, Kvasnička, Hruška.

Domácí utkání začali lépe zásluhou Válka, který dorazil po střele Vladimíra Demla do přeloučské sítě volně se povalující míček na brankovišti, Radost z vedení trvala jen půl minuty. V polovině dvanácté minuty Jestřábi vyrovnali po hrubce Lokomotivy v zadních řadách. Když se hostům podařilo v úvodu druhé části zvýšit vedení na 3:1, začalo se za slunečného počasí v Benátkách mračit. Další vrásky na tváře hráčů i přihlížejících diváku přidávaly i nepřesné výroky obou rozhodčích.

Jiskřičku naděje naštěstí vykřesala branka domácích v přesilové hře, kdy opět zakončoval Válek. Bitva pokračovala dál a jednobrankový rozdíl vydržel až do třetí třetiny, kdy se začaly dít velké věci, tentokrát již v režii Lokomotivy. Pět minut před koncem přišlo vyrovnání na 3:3 díky Kvasničkovi. Těsně před koncem přišlo něco, co asi ani největší optimista v tak vyrovnané bitvě nečekal. Ve skrumáži před brankou dorážel Voleský, brankář Přeloučských kryl, ale neudržel míček. Ten přesně trefil v okamžiku, kdy časomíře zbývaly ukousnout do konce dramatu ještě 4 vteřiny, Hruška. Míček rozvlnil síťku za zády hostujícího gólmana a celá „kohoutí aréna“ se ocitla ve vítězném výskoku.

Č. Třebová – Přelouč B 8:1 (1:1, 3:0, 4:0)

Branky: Kvasnička 2, Macků, V. Deml 2, Voleský, Š. Švec, Lustyk.

Po zisku prvního bodu v sérii z domácích spadla nervozita, která jim v prvním utkání svazovala ruce i nohy. Ve druhém utkání se konečně prosadili střelecky, ale pravděpodobně po souboji u mantinelu přišli o střelce rozhodující branky Hrušku. Zatím je v domácím léčení s kolenem. Série bude pokračovat o příštím víkendu v Přelouči, ale „kohouti“ to nebudou mít vůbec jednoduché.

V úvodu utkání jako by hráči Lokomotivy nemohli najít sílu, a tak již v polovině páté minuty prohrávali 0:1. S přibývajícím časem ale kohouti zvýšili své tempo a lídr týmu Kvasnička ukázal všem, jak se musí na mladého Veselého v brance Jestřábů. Přímo po buly v útočném pásmu přeloučského týmu trefil skulinku jinak vynikajícího hokejového gólmana z Přelouče v pardubických službách.

Ve čtvrté minutě druhé části využil svou pověstnou dalekonosnou střelu Macků – 2:1 Ve 24. minutě přišla v další přesilovce pravděpodobně zlomová branka utkání. Kvasnička posunul míček na kapitána Demla – 3:1. Tento hráč přidal ještě minutu před druhou sirénou čtvrtou branku do sítě Veselého.
Domácím vyšel i vstup do poslední třetiny, kdy mladší ze Šveců, Štěpán, vyslal Voleského, který se nemýlil – 5:1. Hráči Lokomotivy nepolevili a za necelou minutu Válek přihrál Kvasničkovi – 6:1. Pět minut před koncem předvedl učebnicovou akci Lustyk a Štěpán Švec. Když si v útočném pásmu několikráte vyměnili přihrávku a mladší z dvojice, Štěpán, přesně zakončil na 7:1. O osmou branku domácích se postaral Lustyk.

(bad)