Na první kolo do Benátek dorazil Jokerit Chrudim, který má od června obnovené hřiště u koupaliště a vstoupil do vyšší soutěže. Agresivním a střelecky přesným úvodem poněkud zaskočil domácí, kteří naštěstí díky využívání přesilových her šli v druhé části do vedení, které udrželi do závěrečné sirény.

Č. Třebová – Chrudim 4:3

Jokerit začal velmi akčně a již v 18. vteřině vedl 1:0, což hráče v bílém s kohoutem na hrudi hodně zaskočilo. Na hře to bylo vidět, protože tradičně silově laděný tým z Chrudimi s hokejovým základem měl více ze hry a několikrát domácí od další pohromy zachránil pozorný Procházka.

„Nikdo pořádně nevěděl, co od soupeře máme čekat. Rychlá branka v naší síti nás hodně zaskočila, ale s postupem času Jokerit začal doplácet na svou tvrdou hru a nám se podařilo naštěstí využít přesilové hry,“ řekl trenér domácích Lukáš Deml.

V 6. minutě druhé části předvedli ukázkovou akci Kvasnička s Matějem Švecem, který skóroval do poloprázdné branky. Do vedení šel tým domácích zásluhou druhého z rodu Šveců - Štěpánem, který vyjel zpoza branky hostů a směrem na brankáře vyslal z posledních sil skákající míček, který skončil potřetí v chrudimské síti. Tím se domácí poprvé ujali vedení v utkání.

V poslední třetině ještě Lustyk přidal branku ve čtvrté minutě při přesilové hře. Drama málem přinesla poslední minuta utkání, kdy trenéři na buly v obranném pásmu poslali bývalé dorostence, kteří se nechali zlákat hlasy z tribuny a střídačky. Že hosté mají prázdnou branku, ať se snaží dát gól do opuštěné svatyně. Místo toho, aby zablokovali buly a snažili se udržet dosavadní stav. A opět došlo k prohrané buly a hosté snížili na rozdíl jediné branky. Naštěstí se již do závěrečné sirény stav nezměnil.

„Vývoj utkání jsme otočili, což mě hodně potěšilo, že jsme se dokázali dostat z počátečního útlumu. Několikrát nás podržel brankář Procházka, který přišel z dorostu, a dobře zahráli i jeho bývalí spoluhráči. Chrudim naznačila, že s ní v průběhu sezony musí všichni soupeři začít počítat,“ zakončil hodnocení zápasu trenér Lukáš Deml.

JAROSLAV BADZIK