Tým, který znáte z minulosti pod názvem „Alfa“, vyslal svoji extraligovou zálohu na „kohouty“, kteří šli do utkání bez několika hráčů základní sestavy.

Č. Třebová – Pardubice B 8:5

Pardubičtí od úvodního vhazování zatlačili domácí na jejich polovinu a několik minut je drželi v sevření pod červenou čarou. Vůdce „kohoutů“ Lukáš Deml vyslal do akce Lustyka a na sklonku čtvrté minuty otevřel skóre. Za několik vteřin si hráči v modrém připsali svou první branku díky Lukáši Demlovi.
V závěru třetiny na 3:0 upravil opět Lukáš Deml, když mu Lustyk oplatil asistenci u první branky.

Úvod druhé části měli ve svých rukou spíše rozhodčí, hned v prvních vteřinách se dopustili neskutečného „blackoutu“ při neodpískání zakázaného uvolnění, které signalizoval i Šmíd v brance. Pánové v pruhovaném nechali pokračovat ve hře a domácí poprvé inkasovali. Po deseti vteřinách neudržel nervy Tlapák po kontaktu s hostujícím brankářem za brankou Autoskla. Hosté početní převahu během dalších patnácti vteřin využili a změnili stav na 3:2. Svůj velký den měl ale střelec Lukáš Deml a na sklonku dvacáté minuty uzavřel svůj hattrick při přesilové hře.

Jako těžkotonážník se zpoza pardubické branky vymotal Zbyněk Ruda a zkušeně vyslaný projektil projel mezi betony nešťastného brankáře hostů. Aby toho neměli bývalí Alfáni málo, využil elegantní přihrávky od Šmolky opět Lukáš Deml a upravil v závěru třetiny na 6:2.

Už se zdálo být o všem rozhodnuto a navíc Lustyk přidal sedmou trefu do černého, ale Autoskláře jako by někdo polil živou vodou. Ve třicáté sedmé minutě přidali třetí a za dvě minuty i čtvrtou branku do Šmídovy sítě. Za půl minuty nato se trefil opět krásně Lustyk. Poslední slovo měli ale hráči z Pardubic, kteří několik vteřin před koncem snížili na konečných 8:5.

(bad)