Bojovali, leč ani jednou Pardubice neporazili. Hokejbalisté Letohradu tak v semifinálové sérii extraligy na tří vítězná utkání prohrávají 0:2.

Ukončit sezonu ještě nechtějí a zítra od 16 hodin se pokusí Autoskláře porazit, aby si vynutili další zápas.

Jaké bylo první utkání z pohledu asistenta trenéra Filipa Červinky? „Z mého pohledu dost vyrovnané a místy jsme byli lepším týmem. Ano, Pardubice využily našeho zaváhání v obraně v předbrankovém prostoru a celkem brzy se dostaly do vedení, naši hráči ale plnili pokyny na jedničku, tlačili se do šancí a třeba Zdenda Král šel třikrát sám na branku, ale bohužel své šance nevyužil. I tak jsme ale ve třetí třetině začali Pardubice mírně přehrávat, především díky tomu, že soupeř nechával hrát svoji první formaci většinu času a přišlo mi, že jí dochází šťáva. Z toho vznikl vyrovnávací gól třetí formace po perfektním důrazu na brankovišti,“ hodnotí zápas asistent kouče Tomáše Frimla a pokračuje: „Zhruba sedm minut před koncem jsme ale udělali laciné dva fauly a hráli jsme oslabení tři na pět. Přesilovky mají Pardubice výborné a leč jsme dřeli jako mezci, soupeř své převahy využil, sami jsme ho však dostali na koně, protože před i po našem vyrovnávacím gólu jsme prostě byli aktivnější, ať si to někdo přizná, nebo ne. Pak už ale nezbývalo mnoho času, zkusili jsme to dvakrát v šesti bez brankáře a obdrželi dva góly. Velká škoda, v prvním klání jsme měli na to Autosklo jednoznačně porazit.“

Patnáct minut nestačí

Druhé utkání už jelenům tolik nevyšlo. Především pak dvě třetiny, ta třetí měřítko snesla. A z té si hráči musí vzít příklad. „Do druhého zápasu jsme vstoupili absolutně bez koncentrace. Nechápu to a zpětně mě to ještě teď hodně mrzí,“ podotýká k nedělnímu semifinálovému střetu Filip Červinka. „Absolutně jsme zaspali začátek, dostali hned v prvním střídání branku a pak i ve vlastní přesilovce po ležérním stylu v našem obranném pásmu. Myslel jsem si, že se do utkání vrátíme, ale opět na začátku třetí třetiny jsme zaspali a bylo to tři branky. Pak vykřesal jiskřičku naděje výborně hrající Filip Faltus, ale i tak jsme působili ospale a nezaujatě. Až ve třetí třetině, kdy jsme absolutně zamíchali sestavou, přišlo oživení a zápas jsme zdramatizovali, bohužel se nedá vyhrát, když bojujete, tak jak se má, jen patnáct minut z pětačtyřiceti. Na hráče jsme ale s Tomášem Frimlem za výkon ve třetí třetině pyšní a takto to musí vypadat,“ dodal.

Pardubičtí mají mečbol. Jedna výhra jim chybí k postupu do finále extraligy. Odvrátí Letohrad vyřazení a vynutí si pátý duel? To je hlavní otázkou před nadcházejícím víkendem.

1. zápas: Pardubice - Letohrad 4:1

Fakta – branky: 13. Bílý (Filip), 43. Česák (Bílý), 44. Vlasák (Březina), 45. Vlasák (Stárek) – 40. Věchet (Macháček, Lajčiak). Rozhodčí: Zbořil, Prudík. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:1. Oslabení: 1:0. Diváci: 110. Třetiny: 1:0, 0:0, 3:1. Stav série: 1:0.
HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice: Stárek (Dvořáček) – A. Bucek, Filip, Mašík, Novotný, Turyna, Urban, Bílý, Březina, J. Bucek, Česák, Emmer, Förstl, Kubišta, Moravec, Moravec, Staněk, Urbanec, Vlasák, Zajíček.
SK Hokejbal Letohrad: Šimara (Šupík) – Adamec, Anýž, J. Hejtmánek, Krejsa, Lajčiak, Teplý, Vychytil, Běloušek, Cvejn, Faltus, Forman, Halbrštát, D. Hejtmánek, Holec, Král, O. Lux, J. Lux, Macháček, Věchet.

2. zápas: Pardubice - Letohrad 6:4

Fakta – branky: 1. Březina (Vlasák, Bílý), 7. Bílý, 16. Březina (Česák, Novotný), 26. Moravec (Emmer), 32. Urbanec (Mašík), 44. Bílý (Březina) – 25. Faltus (Věchet, Cvejn), 35. Lajčiak (Věchet), 38. Lajčiak, 45. Adamec (Krejsa). Rozhodčí: Pečený, Danylec. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:0. Oslabení: 2:0. Diváci: 100. Třetiny: 2:0, 2:1, 2:3. Stav série: 2:0.
HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice: Stárek (Dvořáček) – A. Bucek, Filip, Mašík, Novotný, Turyna, Urban, Bílý, Březina J. Bucek, Česák, Emmer, Förstl, Kubišta, Moravec, Moravec, Staněk, Urbanec, Vlasák.
SK Hokejbal Letohrad: Šimara (Šupík) – Adamec, Anýž, J. Hejtmánek, Krejsa, Lajčiak, Teplý, Vychytil, Běloušek, Cvejn, Faltus, Forman, Halbrštát, D. Hejtmánek, Holec, Král, O. Lux, J. Lux, Macháček, Věchet.

Asistent trenéra Filip Červinka před sobotním utkáním, které Letohrad potřebuje nutně vyhrát, jinak skončí před branami finále. „Bude to boj na krev. Pardubičtí na nás stoprocentně vlítnou, aby dali brzy vedoucí gól, uklidnili se a mohli hrát svoji hru. My chceme navázat na výkon ze třetí třetiny druhého zápasu, je to hlavně o hlavách, nesmíme být nervózní a bát se, že nás jakákoliv chyba může poslat na dovolenou. Podle mě rozhodne jeden gól, který doufám a nikdy nepřestanu věřit, že ho dáme my. Tým na zdramatizování série máme, kluci se musí vrátit k nasazení, bojovnosti a psychickému nastavení jako ve čtvrtfinále proti Plzni, jedině tak můžeme uspět.“