Až poslední dva míče po dvou hodinách boje určily vítěze.

Kerhartice – Malšovice 3 : 2 (21, -23, -22, 23, 13)

Už první set naznačil, že to nebude pro nováčka z Kerhartic snadné utkání. Žádné družstvo si nevytvořilo větší náskok. Ke konci setu však odskočil soupeř do vedení 19:17. Po 'tajmu' se domácím volejbalistům podařilo nejen ztrátu dohnat, ale převzít také iniciativu a získat první set pro sebe.
Téměř podobný průběh měl set následující, jenže závěr patřil hostům a stav byl rázem 1:1.

Třetí set se domácím hráčům vůbec nepovedl. Neustále doháněli náskok soupeře, který odskočil na 11:6 a posléze 20:16. Malšovice náskok udržely a dostaly se do vedení 2:1. Kerhartičtí ale našli odpověď. Začali bojovat, žádný míč nebyl ztracený, začalo se jim dařit nejen v poli, ale i na síti. Čtvrtý set patřil právem právě Kerharticím, čím vyrovnaly na 2:2.

Rozhodující pátý set byl od začátku tahanice o každý bod. Domácí se dostali do slibného vedení 8:6, po zákroku v poli se ale zranil smečař Jakubal a odstoupil. Soupeř snížil na rozdíl jednoho bodu – 14:13. Domácí Kerhartice si ale vítězství nenechaly vzít.

Kerhartice – Malšovice 3 : 2 (-19, 19, 22, -23, 15)

Zahájení druhého utkání se Kerharticím vůbec nepovedlo a soupeř je hladce přehrál.

To samé se ale ve druhém setu podařilo díky bojovnějšímu přístupu právě Kerharticím, které srovnaly na 1:1.

Dobrá hra domácích pokračovala i v následujícím setu, kde se ujali vedení 13:7. Malšovice se ale nevzdávaly a v závěru setu snížily rozdíl na jeden bod 24:23. Poslední míč ale uhájily Kerhartice a zvítězily. Vedení 2:1, ale zdaleka nebylo jasné.

V nejdelším setu utkání, který trval 27 minut, zvítězily Malšovice a srovnaly stav utkání na 2:2.

Utkání tak začalo znovu a bylo to velké drama.V polovině setu se měnily strany za stavu 8:7 v prospěch Kerhartic. Později ale otěže převzal soupeř a dostal se do vedení 13:11. 'Tajm' domácím nepomohl, situace se pro ně zdála být kritická. Malšovice zvýšily náskok na 14:12 a jen jediný bod je dělil od vítězství v zápase.

Kerhartice ale nedaly svou kůži lacino. Zabojovaly, podařilo se jim dorovnat, a dokonce se dostaly do vedení 15:14. Ještě ale stále nebylo o vítězi rozhodnuto. Malšovice dorovnaly na 15:15. Nervozita byla znát na obou stranách sítě. Kerhartickým ale vyšel blok a soupeřova chyba přinesla rozřešení velmi napínavého souboje. Kerhartice si tak připsaly zaslouženě i druhé vítězství.

Trenér Stanislav Flekač po utkání hodnotil výkon hráčů velmi stručně: „Bylo to vítězství kolektivu, všichni bojovali, nikdo se však nevyvaroval chyb.“

Sestava Kerhartic: Ent, J. Duffek, Z. Duffek, Heider, Jakubal, Křepela, Pohanka, Peška, Kubový, Mikulecký, Vyvážil. Trenér: Stanislav Flekač.

Příští utkání odehrají volejbalisté Kerhartic na palubovce České Třebové II.