Utkání měla zvláštní atmosféru: obě družstva byla správně nabuzená, návštěva diváků byla vynikající, zejména na první zápas. To vše vytvářelo předpoklady pro zajímavá utkání.

Jiskra Ústí nad Orlicí – Sokol Kerhartice 0:3 ( -20, -17, -15)

Začátek sice patřil domácím, kteří získali mírný náskok, hosté však srovnali na 17:17. Po drobné korektuře v sestavě Kerhartic se jejich hra zlepšila a snadno vyhrály první set.

Ani ve druhém setu však domácí nezabrali a hosté snadno získali velký náskok a vedli 19:7, 20:10. Set pak v poklidu dohráli.

Snad jen první dva tři míče naznačily druholigovou zkušenost domácích. Potom to však už zase byly nadšeně hrající Kerhartice, které s velkým náskokem set, a tím i celé utkání, zakončily. Hosté předčili domácí precizním příjmem, dobrými bloky, chytřejším útokem, větší bojovností a snahou po vítězství.

Jiskra Ústí nad Orlicí – Sokol Kerhartice 1:3 (-13, 25, -15, -19)

Nástup do druhého zápasu se domácím vydařil. Sice v prvním setu museli neustále dotahovat dvou až čtyřbodový náskok pohodlně hrajících hostů, ale ve druhém setu se rozehráli zejména jejich středoví hráči, a Kerhartičtí dlouho nemohli najít obranu na celkově zlepšený výkon domácích. Set byl nesmírně dramatický. Domácí prohrávali 17:20, vzápětí se dostali do vedení 22:20. Skóre se měnilo po bodu a domácí po třiceti minutách set vyhráli. Ale jak ukazují výsledky dalších setů to bylo vše. Hosté výrazně zlepšili obranu na středu sítě a tím zcela oslabili útok domácích. Kerhartice se opět dostaly do tempa a zvyšovaly náskok na 18:10 a 20:12. Domácím se přestalo dařit, chyby hledali v rozhodčích a za protesty následovala žlutá karta. Set prohráli rozdílem 10 bodů.

Téměř podobný průběh měl i set následující. A tak zápas skončil opět jasným vítězství Kerhartic.

Trenér Kerhartic S. Flekač hodnotil utkání jako další úspěch celého kolektivu hráčů, kteří v utkáních nastoupili: J. Duffek, Ent, Z. Duffek, Jakubal, Křepela, Peška, Kubový, Vyvažil, Heider, Mikulecký a Pohanka.

(fle)