Plout s větrem o závod, o to se snažili účastníci závodu Českého poháru v lodní třídě FD (létající Holanďan), který je každoročně pořádán na polském jezeře Otmuchow. Pořadateli, členy TJ Lanškroun Vodní sporty, je tento souboj oplachtěných lodí nazýván „Memoriál Františka Ehla“ a pojat je jako vzpomínka na bývalého člena oddílu TJ Lanškroun Vodní sporty, který patřil ke spoluzakladatelům tohoto závodu.

Regata byla dvoudenní, ale není vždy pravidlem, že se podaří odstartovat rozjížďky oba dva dny. Déšť ani jiné nepohody jachtingu nevadí, ale vítr je bohužel zásadní. Letošnímu závodu však povětrnostní podmínky dopřály kvalitní přehlídku nabytých dovedností závodníků a současně dokreslovaly celkovou atmosféru velice zdařilé regaty.

Lanškrounští reprezentanti ani tentokrát nezklamali a obsadili přední pozice. Mezi úspěšné závodníky se zařadili zejména Štěpán Kačer, který obsadil první místo v lodní třídě Evropa, druhé místo patřilo Romanu Ehlovi a na třetím místě se umístil Lukáš Hajzler, všichni reprezentovali klub TJ Lanškroun – Vodní sporty. V lodní třídě „Volná regatová“ se umístili na třetím místě taktéž odchovanci lanškrounského klubu Lukáš a Aleš Křepelkovi.

V hlavním závodě lodní třídy FD – létající Holanďan, obsadili vítězné místo Petr Storch a Josef Pinďák z klubu SK Mondi Packaging Štětí, kteří mohou být právem hrdi na svůj výkon.

(lus)