Navíc kolem tratí se to hemží diváky, kteří nejsou pouze z jednotlivých krajských výprav.

Hej, hej, hej. Populární biatlonový pokřik se nesl střelnicí, když ležel na poslední položce pozdější vítěz závodu s hromadným startem klasickou technikou Petr Hák z Královéhradeckého kraje. Neminul ani jednou stejně jako druhý Jan Semirád, domácí zástupce v barvách Pardubického kraje. Tihle dva si to rozdávali i na trati, ale navrch měl právě Hák.

Radost pořadatelskému kraji a všem fanouškům udělala v závodu starších dívek Svatava Mikysková. Ve sprintu druhá, ale závod s hromadným startem vyhrála, byť v každé ze tří položek jednou chybovala. Do posledního kola odjížděla společně s Annou Kulhánkovou (Královéhradecký kraj). „Sice jsme odjížděly spolu, ale pak jsem to naštěstí nějak ubojovala,“ hovořila v cíli letohradská biatlonistka. „V každém položce jsem udělala jednu chybu, ale i tak jsem spokojená,“ oddechla si pár minut po dokončení závodu zlatá medailistka. Z letošní olympiády už má dva kovy.

Olympiáda dětí.
Den druhý. Cenné kovy do sbírky přibývají měrou vrchovatou

Hvězda dne: biatlonisté
Dvanáct medailí bylo ve hře při závodu s hromadným startem klasickou technikou na čtyři, respektive pět kilometrů. Plných osm z nich putovalo na konto krajů východních Čech. Skvostná bilance.

Moment dne: Králové tanců
Ve strhující atmosféře zaplněného Smetanova domu v Litomyšli soutěžili o olympijské medaile tanečníci. Páry musely předvést desítku tanců a nejvyšší známky si vysloužili sourozenci Borůvkovi z Olomouckého kraje.