Mistryně České republiky v obřím slalomu žen byla vyhlášena z mistrovského závodu Slovenska, který se konal na červené sjezdovce ve Špindlerově Mlýně v rámci prvního společného mistrovství Česka a Slovenska.
Stala se jí Karolína Kloučková, která, podobně jako v prvním kole mistrovského slalomu v Koutech, své soupeřky do jisté míry překvapila. Češky opět kompletně ovládly stupně vítězů mezinárodního mistrovství Slovenska a na druhém děleném místě se umístily Veronika Čamková s Andreou Zemanovou.
Členka Ski klubu Ústí nad Orlicí už potrápila soupeřky v mistrovském slalomu v Koutech, kde trochu překvapivě vedla po prvním kole. Druhé kolo jí ale tolik nesedlo, zato v obřím slalomu ve Špindlerově Mlýně už všechno klaplo. Po výborném prvním kole, v němž si vytvořila jednatřicetisetinový náskok na druhou Veroniku Čamkovou, podala velmi dobrý výkon také v kole druhém. Zajela v něm třetí nejrychlejší čas a uhájila třináctisetinový náskok před pronásledovatelkami.
„Jsem ráda, fakt mě to potěšilo. Tak nějak jsem v to doufala po výsledcích v obřích slalomech v Albrechticích. A jsem ráda, že jsem vedení z prvního kola unesla po psychické stránce," zněla první slova čerstvé mistryně České republiky.
A jak se jí jelo? „V prvním kole jsem měla startovní číslo sedm a myslela jsem si, že do toho půjde šlapat, ale hned v prvních brankách mi to začalo ujíždět, takže jsem zvolila jinou taktiku – hladila jsem to, abych se moc nepropadala," řekla závodnice s dobrým citem pro skluz. „V druhém kole už to bylo s číslem třicet rozbité a ve střední části byly v branách brambory. Proto se mi druhé kolo tolik nelíbilo, ale zase dole to už bylo vyjeté do tvrda a dalo se tam jet. Myslím, že právě dole jsem nahnala čas druhého kola. Pocit z jízdy v druhém kole ale celkově dobrý nebyl, a tak jsem v cíli byla překvapená, že vedu. Z vítězství a titulu jsem nadšená." Ten získala Karolína ve své kariéře už podruhé, poprvé zvítězila v alpské kombinaci v roce 2011, tentýž rok byla ještě druhá v obřím slalomu. „Letošní titul stavím výš, v mé kariéře úplně nejvýš," doplnila studentka pojistného inženýrství a informatiky Univerzity Pardubice.
Trenér Zdeněk Chrástecký k jejímu titulu řekl: „Jsem moc rád, že jsme měli vydařenou přípravu a protože je Kája svědomitá a cílevědomá, podařilo se nám najít postupnou cestu k lepším výkonům. Zvládli jsme načasovat formu, takže vygradovala v březnu a na republice. Vyhrála posledních pět obřích slalomů, ve kterých startovala, a vylepšila si body ve všech disciplínách. Jsem za ni opravdu rád, když vidím, že ji lyžování baví a že jsem k tomu přispěl. No a titul je zadostiučiněním za dřinu, kterou podstoupila. (tz)