Kvůli krátké přípravě a benevolenci v návštěvnosti tréninků některých jedinců neočekával nikdo z týmu oslnivé výsledky. Zvlášť když šlo o závody mezinárodní s účastí Slovenska, Německa, Chorvatska, Slovinska a Polska s více než 300 závodníky. Ovšem výsledky některých členů z Ústí nad Orlicí byly příjemným překvapením.

První medailové umístění zařídil v mladších žácích Šimon Tesař, který dvěma vítěznými zápasy postoupil do semifinále, ve kterém těsně prohrál. Zápas o třetí místo si již ohlídal.

Další třetí místo ve třech zápasech vybojovala Nela Beranová v kategorii starších žákyň. Lépe si vedl Jan Vaňous v kumite juniorů, který dvěma velmi slušnými zápasy se sériemi podmetů postoupil do finále, ve kterém nenašel na soupeře recept a obsadil druhé místo.

Stejného umístění dosáhl Marcel Skalický v seniorech, který v prvním kole soupeře deklasoval, ve druhém nad nepříjemným soupeřem zvítězil 2 : 0 a postoupil do finále. Bohužel příliš mnoho kopů a nepřesných technik rukou mu vítězství nepřineslo. Druhé místo ve slušné konkurenci je však úspěchem.

Nejlépe si v jednotlivcích vedl Matěj Tesař, vítěz loňské dětské olympiády, který nedal žádnému ze tří soupeřů v kategorii starších žáků šanci a oprávněně zvítězil.
Na medaile nedosáhli Václav Unzeitig, David Fikejz, Matouš Gorun a Jakub Bartoš, který ani nestihl přijít k zápasišti …

V kumite týmu juniorů za výběr Pardubického kraje reprezentoval Jan Vaňous, který proti silnému soupeři udržel remízu a pomohl tak k celkovému vítězství.
Na kumite team seniorů nastoupil ústecký tým ve složení Václav Unzeiting, Marcel Skalický a Jan Vaňous, který si odběhl z juniorů. V prvním kole na ně čekal soupeř z Vysokého Mýta, kterého porazili 2:0 a postoupili do finále, kde již byli připraveni favorizovaní Slováci.

První zápas nastoupil Václav Unzeitig, který byl v loňském roce v širším výběru juniorské reprezentace. V Kostelci předvedl jeden ze svých životních zápasů a na první pohled silnějšího soupeře taktickým výkonem porazil.

Druhý šel Marcel Skalický, proti kterému šel dvoumetrový drobeček. Když vedl Marcel1:0, tak ho soupeř při podmetu nepochopitelně kopl do hlavy a byl vyloučen. Ústecký seniorský tým si tak odvezl velmi cenné první místo.

V celkovém součtu je sedm medailí úspěchem. Tým SK Shokotan Karate Ústí nad Orlicí čekají další mezinárodní závody v Odrách na konci října.

Výsledky
1.místo
Matěj Tesař - starší žáci – 45 kg
Kumite team junioři – výběr pardubického kraje
Kumite team senioři – Ústí n. O.
2. místo
Marcel Skalický – senioři – 75 kg
Jan Vaňous – junioři – 76 kg
3. místo
Šimon Tesař – ml. žáci – 35 kg
Nela Beranová – st. žákyně – 35 kg

(fgr)