Radost trochu pokazil fakt, že letos odjeli na závody pouze čtyři „Oušťáci“, i přesto, že bylo nominováno jedenáct karatistů. Někteří však v průběhu sezony přestali docházet a někteří ještě nebyli na takové technické úrovni, aby se mohli se ctí těchto závodů zúčastnit. Ovšem i přes minimum závodníků přivezli karatisté z Ústí nad Orlicí velmi cenné výsledky.
První den byla soutěž v kategorii dorostenecké a juniorské. Jako první nastoupil v dorostencích do 57 kg Matěj Tesař, který se v letošním roce trochu trápil se zraněním, když si v půli sezony zlomil palec u ruky. Na republiku se však stihl připravit, když dvěma vyspělými zápasy postoupil do finále. Narazil však na soupeře z Českých Budějovic, který mě velmi dobře zvládnuté kopy na hlavu, a to zápas rozhodlo. Matěj si tak odvezl stejně jako loni titul vicemistra republiky. Další šel na řadu v kategorii juniorů do 61 kg Tomáš Suchý, který také nemohl kvůli vleklému zranění nastoupit na všechny závody v sezoně. V prvním zápase i přes Tomášovu převahu skončilo klání i po prodloužení 0 : 0. Na praporky již bylo vše jasné, Tomáš prošel do semifinále 5 : 0. To ovšem bylo rychlejší, než by si kdo myslel, neboť se při zápase závodníků z Českých Budějovic a Ústí nad Labem oba dva vyřadili a Tomáš tak bez boje postoupil do finále, kde ho čekal další domácí závodník, kterého povzbuzovala celá hala. Tomáš však zachoval klidnou hlavu a koncentrovaným výkonem bojoval po celou dobu zápasu. To ovšem nestačilo, neboť tabule ukazovala skóre 1 : 1 a na našeho závodníka čekalo další prodloužení. Na začátku se oba soupeři oťukávali, když se Tomášovi podařilo zaútočit technikou rukou, na kterou již soupeř nedokázal odpovědět, a Ústí nad Orlicí má opět po pěti letech titul mistra republiky, který je v pětadvacetileté historii oddílu již dvanáctý.
Třetí zástupce Ústí nad Orlicí, který zasáhl do bojů o medaile, byl Honza Tesař v kategorii juniorů do 76 kg. V prvním zápase s přehledem zvítězil a ve druhém narazil na reprezentanta, se kterým svedl vyrovnaný zápas, který se rozhodoval až v prodloužení. Toho se Honza trochu zalekl a o bod prohrál. Nebylo se však čemu divit, protože na minulých závodech mu zlomili nos. Soupeř ho však vytáhl k repasáži o třetí místo, kde opět došlo k prodloužení, ve kterém Honza o bod prohrál a získal páté místo.
Druhý den zastupoval žáky v kategorii do 39 kg pouze Šimon Tesař, letošní vítěz olympiády mládeže. První zápas s převahou vyhrál a ve druhém nastoupil proti závodníkovi z Hradce Králové. Za stavu 0 : 0 těsně před koncem zápasu soupeř Šimona fauloval, rozhodčí ovšem rozhodli jinak a bod uznali. Bylo již málo času zápas zvrátit a Šimon tak letos odjel bez medaile.
Ústecký oddíl se v počtu medailí umístil v soutěži kumite za rok 2011 na krásném 10. místě ze 104 bodujících oddílů, když získal 12 zlatých, 17 stříbrných a 29 bronzových medailí ve 20 závodech.
„Letošní rok byl pro nás docela náročný, ať už z finanční, nebo členské stránky. Sponzoři se nehrnou a oddíl o více než 90 členech spolkne nemalé sousto. Navíc nám skončilo více závodníků najednou a vznikla tak generační mezera, kterou budeme smazávat minimálně dva roky, ale vzhledem k silnému náboru, který byl letos 30 členů, to půjde snadněji. Koncem roku bych chtěl poděkovat všem, kteří mi pomáhali se všemi proběhlými akcemi a partnerům za jejich vytrvalost, myslím, že jsme je svou prezentací nezklamali,“ zhodnotil sezonu trenér Luboš Felgr.