Na závody mělo původně z Ústí nad Orlicí odjet 16 závodníků, ovšem kvůli nemocem, zraněním nebo lenosti nakonec odjelo jen dvanáct zástupců.

V soutěži kata se ze žáků výrazněji prosadil pouze Šimon Tesař, který vyhrál tři kola a postoupil do bojů o finále. Narazil však na soupeře, kteří se na katu specializují a obsadil mezi obrovskou konkurencí slušné čtvrté místo.

Jedinou medaili vybojoval zřídka kdy závodící Radek Jirges v kategorii juniorů, když obsadil druhé místo. Povzbuzující je, že především mladší žáci mají chuť v soutěži kata závodit, což se o starších říci nedá.

Opět se tedy naděje oddílu SK Karate upíraly k soutěži kumite. Bohužel jediným, kdo se v mladších žácích medailově prosadil, byl Honza Roller, který v kategorii + 32 kg obsadil třetí místo. „Ostatní mají co dohánět, základem je tréninková pravidelnost, která většině chybí. Píle to vždy nevyřeší,“ uvedl Luboš Felgr z SK Karate.

Starší žáky zachraňovala teprve druhým rokem závodící Štěpánka Pražáková, která nenašla soupeřku a ve dvou zápasech vždy těsně zvítězila.

V dorostencích zvítězil Matěj Tesař, který to měl ulehčené malou konkurencí. V juniorech do 68 kg pak zvítězil jeho bratr Honza, jenž po delší době podal velmi dobrý výkon. V další juniorské kategorii bral zlato i Radek Jirges. Ten se stal nejúspěšnějším členem výpravy díky jeho stříbru z kata.

Zlaté žně pokračovaly také v seniorech při Mistrovství východočeského kraje.

V kategorii do 67 kg s přehledem zvítězil Kuba Kroulík, který snad již nadobro vyléčil své zranění.

Váhovou kategorii do 75 kg ovládli také „Oušťáci“, když se do finále probojovali Honza Vaňous a Vašek Unzeitig, který těsně zvítězil. Oba finalisté se zúčastnili také kategorie OPEN bez rozdílu hmotnosti, kde narazili na dva matadory, jimiž byli dvoumetroví soupeři Němeček a Šumpík. Medaili si nakonec po tvrdých zápasech odvezl Vašek Unzeitig za třetí místo.

Všichni tři senioři – Kroulík, Unzeitig a Vaňous – se také nominovali na mistrovství republiky seniorů. Uskuteční se 7. dubna v Českých Budějovicích.

„Přes rozpačitý začátek našich závodníků byl konec veselejší, celkové třetí místo z třiadvaceti oddílů je jistě velmi cenný výsledek, sbírat medaile by však měli začít především mladší závodníci,“ zakončil Felgr.

(fgr)