Karatisté brali Ústí útokem

Ústí nad Orlicí - Tradiční mezinárodní závody karate pořádané domácím oddílem SK Karate Ústí nad Orlicí se po letošním ročníku zapíšou nesmazatelně mezi největší sportovní akci v okrese.

12.11.2017

Turnaj karatistů Generali Cup O pohár starosty v Ústí nad Orlicí.Foto: archiv pořadatelů

Letos se v tělocvičně uměleckoprůmyslové školy zvládlo poskládat těžko uvěřitelných 385 závodníků z 32 oddílů Čech a Polska. Turnaj Generali Cup O pohár starosty se konal pro všechny věkové kategorie.

Domácí tým vyslal do boje 35 borců. Dopolední blok patřil již tradičně soutěži kata. Medaili se Ústeckým získat nepodařilo, když nezvládli některé boje o třetí místa. V soutěži kumite se již karatisté ústeckého oddílu začali činit, i když některé výsledky ostřílených borců zůstaly za očekáváním.

Mezi žáky 7 – 9 let na medaili dosáhla pouze začínající naděje Nikol Hoffmanová, když obsadila třetí místo. Mezi žáky 10 – 11 let si nejlépe vedli Michal Bryška,, jeho sestra Anna a Kamila Neťuková. Všichni obsadili shodně třetí místa a vzhledem k tomu, že jsou na samém začátku kariéry, je pódiové umístění dobrou motivací.

V žákovské kategorii 12 – 13 let si nejlepší umístění odvezl za druhé místo Saša Pirkl. Třetí místa potom obsadili Martin Bryška a Dan Toppisch, kteří spolu závodili v jedné kategorii. Kumite team žáků poté obsadil skvělé druhé místo, když je z osmi družstev porazil pouze KCK Letohrad. „V kategorii dorostu jsme měli pouze Leoše Szentadrasiho, kterému se získat medaili nepodařilo. V juniorech si výborně počínal Marián Olšavský, jenž ve své kategorii nenašel přemožitele a zvítězil stejně jako na předešlých závodech v Nymburku,“ potěšilo ředitele turnaje Luboše Felgra.

Bronz po odmlce

Zbylé cenné kovy vybojovali senioři. Nejlépe si vedl Pavel Veverka, který svoji kategorii s přehledem vyhrál. Druhé místo obsadili Jan Vaňous ve své váze a David Kaválek v kategorii OPEN, který ještě přidal medaili za třetí místo ve své váhové kategorii. V kategorii OPEN si druhou medaili za třetí místo vybojovat Vaňous. Další třetí místo získal Luboš Felgr, jenž závodil po desetileté odmlce. Stejně si počínal v kategorii Masters Michal „Žralok“ Jirout. Senioři poté vybojovali v kumite týmech velmi dobré druhé místo, když je výsledkem 2:1 porazil tým z Pardubic.

Domácí oddíl celkem získal 17 medailových umístění. Nejlepším týmem letošního ročníku se stal DRAGON Neratovice následovaný KCK Letohrad a třetí skončil tým Lions Pardubice. Nejlepším závodníkem, jenž získal broušený pohár od starosty města, se letos stala Denisa Brejchová z DRAGONu Neratovice.

„V roce 2020 bude karate poprvé k vidění na letní olympiádě v Tokiu. Věříme proto, že se začne brát více vážně a že tento krásný bojový sport se bude i nadále podporovat a profesionalizovat,“ míří směrem k budoucnosti Felgr. „Závěrem bych chtěl poděkovat všem, kteří se jakkoliv podíleli na přípravě náročného turnaje, sponzorům, organizátorům a především všem účastníkům,“ dodal Luboš Felgr, ředitel turnaje.