První prosincový víkend se konal karatistický vrchol sezony – mistrovství republiky mládeže. Nejprve nastoupily kategorie dorostu a juniorů, ve kterých mělo Ústí osm zástupců. Nedařilo se zde Petru Pechovi a Ivetě Pluskalové, kteří podlehli v kategorii „kumite“ soupeřům už v prvním kole. Slibně rozjetou váhovou kategorii do 57 kg měla Ivana Veverková, které se ale nepodařilo postoupit do finále, měla však šanci bojovat o třetí místo, které jí jen těsně uniklo, a skončila čtvrtá. První medaili zařídil celku z Ústí Jiří Němec, jenž postoupil přes slabší soupeře do finále, které již bylo nad jeho síly, a obsadil druhé místo. Jeho výkon tomu ale ve většině případů nenasvědčoval.

Největší nadějí na těchto závodech byl Jakub Kroulík. Bojoval v kategorii do 60 kg spolu s Václavem Unzeitigem. Oba dva postoupili dvěma vítěznými zápasy do třetího kola, které se jim stalo osudným. Jakub do té doby postupoval rozdílem třídy, ovšem s budějovickým závodníkem bojoval až do prodloužení, které nakonec musely rozhodnout až praporky. Ty vyzněly 3:1 pro soupeře. Kroulík si ovšem třetí místo ujít nenechal, když v zápase deklasoval soupeře 7:0. Díky jeho nepřehlédnutelným zápasům byl vyhlášen do výběru širší reprezentace. Věřme tedy, že se na nějaké vrcholné závody podívá. Václav Unzeitig sice také souboj o finále prohrál, ale zápas o třetí místo si také udržel, když ke konci dvakrát posadil soupeře na zem technikou „giakucuki“ na břicho.

První a jedinou dívčí medaili ústecký oddíl vybojoval díky Nikole Krahulcové. Ta trochu se štěstím postoupila do boje o finále se svou věčnou rivalkou, které podlehla. Boj o třetí místo byl napínavý až do konce, rozhodovalo se až v prodloužení, ve kterém Nikola vyhrála 6:5. Poslední, kdo se v sobotu představil, byl loňský mistr republiky – Pavel Veverka. Reputaci si příliš nepokazil. Postoupil do finále, kde ho čekal nelehký úkol obhajoby, a měl porazit reprezentanta z Hradce Králové. Více jak polovinu zápasu byl výsledek nerozhodný, nakonec ovšem rozhodly větší zkušenosti soupeře, ale i tak je Pavlovo druhé místo skvělé.

Druhý den závody pokračovaly kategoriemi mladších a starších žáků, kde mělo Ústí pětičlenné zastoupení svých nejlepších. Všechny váhové kategorie byly velmi slušně obsazeny, minimální hranice byla dvacet závodníků. Už od první kategorie začaly pro ústecký klub závody skvěle. Zkušený Jakub Beran prošel dvěma zápasy k boji o finále, kde svojí nerozvážností prohrál, ovšem zdravým „nahecováním“ vybojoval třetí místo. Další, kdo si zaslouží obdiv, je teprve začínající závodník Jakub Bartoš, který oddíl navštěvuje pouhý rok. Vyhrál svoje první dva zápasy mezi mnohem ostřílenějšími borci. Jeho bojovnost a nasazení se nedaly přehlédnout, podlehl sice v boji o finále, ale jeho sérii technik v zápase o třetí místo nestačil soupeř pochytat a Jakub si tak připsal nejpřekvapivější umístění. Ve starších žácích se nepodařilo probojovat k boji o finále Janu Tesařovi a Radku Jirgesovi. Ti sice vyhráli svoje první zápasy, tím ovšem jejich boj na MČR skončil. Ale jak se říká, to nejlepší nakonec. Matěj Tesař, další začínající závodník, který ještě nedávno chodil s bílým páskem, postoupil třemi krásnými zápasy do finále. V tom se utkal se zkušeným domácím závodníkem. Po polovině zápasu byl stav vyrovnaný 2:2. Rozhodčí poté uznali soupeři dva sporné body a s tím si Matěj už neporadil. Patří ovšem mezi největší ústecké naděje.
A nakonec trochu bilancování, ústecký tým se s počtem osmi medailí v obou dnech stal nejlepším klubem ve východních Čechách. Ze 113 bodujících oddílů z celé České republiky mu patří pro rok 2007 v kategorii kumite skvělé desáté místo. „Tímto posledním závodem bychom chtěli poděkovat všem, díky kterým byla tato sezona jednou z nejúspěšnějších ve své dvacetileté historii, trenérům, sponzorům a především rodičům,“ poznamenal za oddíl ústeckého karate Luboš Felgr.

VÝSLEDKY: Dorostenci – 55 kg: Jiří Němec, 2. místo. Dorostenci – 60 kg: Jakub Kroulík – 3. místo, Václav Unzeitig – 3. místo. Junioři – 60 kg: Pavel Veverka – 2. místo. Juniorky + 60 kg: Nikola Krahulcová – 3. místo. Ml. žáci – 30 kg: Jakub Bartoš – 3. místo. Ml. žáci – 35 kg: Matěj Tesař – 2. místo. Ml. žáci – 40 kg: Jakub Beran – 3. místo.