Ústí nad Orlicí/ Ústecký klub SK Karate Ústí nad Orlicí uspořádal tuto sobotu již posedmé další prestižní závody v karate, které se už pomalu stávají tradiční zastávkou špičkových oddílů z celé ČR. Na závody do tělocvičny bývalé textilní školy dorazilo více jak 140 závodníků z 24 oddílů.
Domácí karatisté se předvedli v dobrém světle, v kategorii kata získali 6 medailí, i když jejich hlavní disciplínou je kumite. Začínající závodník Jakub Bartoš v mladších žácích předváděl ve váze do 30 kg slušné výkony, které ho dostaly až do finále, kde podlehl zkušenějšímu soupeři. Jakub Beran ve váze do 40 kg potvrdil roli favorita a zvítězil.

V kategorii starších žáků do 40 kg se představil nováček Tomáš Suchý a svým nasazením si vybojoval druhé místo a je příslibem do budoucna. Ve váze do 50 kg zvítězil Honza Tesař, který se vrátil do formy. Předváděl nádherné zápasy a na poslední chvíli si vybojoval postup na mistrovství republiky. Ve váze do 60 kg si se soupeři poradil i Radek Jirges, který se také podívá na Mistrovství České republiky.

V kategorii mladšího dorostu do 55 kg jsme měli hned čtyři závodníky, z toho třem se podařilo probojovat na stupně vítězů. Třetí místa obsadili Dominik Maixner a nováček Aleš Borovička, do finále se probojoval Petr Pech, který na soupeře nestačil a obsadil druhé místo. Ve váhové kategorii do 65 kg získal třetí místo Jan Novák, na kterém byla vidět absence při trénincích. Ústečtí ovládli kategorii do 60 kg, ve které s přehledem zvítězil Jakub Kroulík. Ten je největší nadějí na mistrovství republiky. V ženách nad 60 kg se představila Nikola Krahulcová, která se ve finále potkala se svou věčnou rivalkou a několikanásobnou mistryní ČR z Trutnova. Sice vedla, ale zápas nedokázala udržet a obsadila druhé místo.

Nejlepší výkon ovšem předvedl Marcel Skalický, který v kategorii seniorů do 70 kg rozdílem třídy postoupil do finále, ve kterém si pohrál s budějovickým závodníkem a zvítězil 9:1, když mu uštědřil kop na břicho, hlavu a přidal nádherný podmet se zakončením. Představil se ještě v BRH, kde vybojoval třetí místo.

Vrcholem večera bylo kumite týmů. V kategorii žáků ústečtí borci bohužel nepostoupili do finále a obsadili třetí místo. V kumite dorosteneckých týmů mělo Ústí dva týmy. Ústí B bohužel prohrálo boj o třetí místo, „áčko“ se probojovalo do finále, ve kterém předvedlo nádherné zápasy s trutnovskými karatisty a zvítězilo. V kumite týmů mužů se tým Ústí dostal do finále, ve kterém těsně prohrál 2 : 1 na zápasy nad týmem Lichnice. Ústí nad Orlicí získalo rekordních 30 medailí a stalo se nejúspěšnějším týmem těchto závodů před Letohradem, Hradcem Králové a Lichnicí. Doufejme tedy, že forma zůstane závodníkům až do mistrovství republiky, které se koná v Ústí nad Labem .

 

Výsledky ústeckých karatistů:

KATA – ml. žáci: 3. Jakub Beran. Dorostenci: 2. Jakub Kroulík, 3. Jan Němec, 3. Jiří Němec. Dorostenky: 3. Ivana Veverková. Ženy: 3. Martina Hanusová.

KUMITE – ml. žáci 30 kg: 2. Jakub Bartoš. 35 kg: 3. Matěj Tesař. 40 kg: 1. Jakub Beran. St. žáci 40 kg: 2. Tomáš Suchý. 50 kg: 1. Jan Tesař. 60 kg: 1. Radek Jirges. 55 kg: 2. Petr Pech, 3. Dominik Maixner, 3. Aleš Borovička. Ml. dorost 65 kg: 3. Jan Novák. Dorostenci 55 kg: 1. Matěj Pokorný, 2. Jiří Němec. 60 kg: 1. Jakub Kroulík, 2. Václav Unzeitig, 3. Jan Němec. Dorostenci BRH: 2. Jakub Kroulík, 3. Jiří Němec. Dorostenky BRH: 2. Ivana Veverková. Ženy + 60 kg: 2. Nikola Krahulcová. Muži – 70 kg: 1. Marcel Skalický. Muži BRH: 3. Marcel Skalický.
KUMITE TEAM žáci: 3. Jirges, Kopecký, J. Tesař. Dorost: 1. Kroulík, Pech, Unzeitig. Muži: 2. Skalický, Felgr, Charvát.