Výborný dojem z dvojutkání trochu kazí horší příjem a občasné zmatky v obraně.

PSK Pegas Znojmo – TJ Sokol Česká Třebová II.
1:3 (-18, 20, -26, -17)
Soupeř přivítal třebovské kadetky v tělocvičně s klouzavými parketami a s akustikou, kde nebylo slyšet vlastního slova.
Děvčata se ovšem nenechala rozhodit a první set zvládla v pohodě i díky kvalitnímu servisu většiny hráček. Druhý set opět odhalil slabá místa, soupeř přitlačil na servisu a Třebovským začal utíkat příjem, který družstvo doslova honilo po celém hřišti. S tím samozřejmě souvisel i špatný útok a výsledkem byla celkem jasná prohra v tomto setu.
Další sada byla vyrovnaná až do koncovky, kde opět nezafungoval příjem a odevzdáním míčů zadarmo si soupeř vybudoval menší náskok. V tu dobu se ukázaly větší zkušenosti hostujícího družstva a po dvou odvrácených setbolech úspěšným útokem ukončilo tento set.
V závěrečném setu si hned na začátku družstvo vybudovalo náskok, který v koncovce setu ještě zvětšilo a v pohodě ukončilo celý zápas.

PSK Pegas Znojmo – TJ Sokol Česká Třebová II. 1:3 (-13, -21, 16, -22)
Odpolední zápas vypadal, především dva první sety, že děvčata chtějí být brzy doma.
Dařila se hra v poli i na podání a většina zadarmo odevzdaných míčů soupeře končila úspěšným útokem.
Nástup do třetího setu byl ale opět vlažný. Hráčky si myslely, že se nemůže nic stát a soupeř se porazí sám. Výsledkem byl asi nejhorší výkon v probíhající sezoně.
Úspěšné příjmy by se daly spočítat na prstech jedné ruky a naopak soupeř Třebovské několikrát zablokoval, přidal úspěšný útok, jehož výsledkem byl výprask 16:25.
Podobná situace pokračovala i v dalším setu, ale v koncovce soupeř povolil, děvčata toho dokázala využít a ukončila se ziskem tří bodů i toto utkání.
V obou utkáních si svoje opět odehrála nahrávačka Klára Dvořáková, kterou nerozhodil ani lyžařský výcvik, ani dva odpískané nečisté údery. Smečařky odehrály potřebné body a doplnily je svým výkonem i obě blokařky. Neztratily se ani střídající volejbalistky, které dobře zapadly do výkonu celého družstva. Výborný dojem z dvojutkání trochu kazí horší příjem v některých fázích zápasu a zmatky v obraně, kde se stále ještě nedaří potřebně číst hru soupeře v útoku.
Sestava: K. Dvořáková, L. Horáčková, K. Kopečná, R. Voclová, L. Sedláčková, N. Malá, A. Veselá.

(bed, lv)

Tabulka po 8. kole
1. Č. Třebová II.    16 14 2 0 45:14 42
2. Nový Jičín A 16 13 3 0 41:15 37
3. Uh. Hradiště      16 12 4 0 39:15 36
4. Olomouc           16 6 10 0 22:40 15
5. Znojmo             16 3 13 0 18:41 11
6. N. Jičín B           16 0 16 0 8:48 3