Skvěle si vedl ve váze do 30 kg Jakub Herman, který byl sice na takovém turnaji poprvé, ale po krásných bojích obsadil skvělé 2. místo a všem ukázal, že už v prvním roce v kategorii mladších žáků se s ním musí počítat. Dalšími, kdo v této kategorii nastoupili, byli Ondra Málek a David Vích, a to ve váze nad 60 kg. Málek po třech vítězných zápasech obsadil rovněž druhé místo, David Vích vystoupil na třetí příčku. Jeden vítězný zápas si připsal Jan Janiš ve váze do 34 kg. Smůlu měla Petra Vážková, která ve váze do 48 kg vypadla.
Po mladších žácích následovala soutěž jejich starších kolegů, kde skvělého výsledku dosáhl Antonín Kobza ve váze do 66 kg, kdy zvítězil ve všech čtyřech zápasech na ipon, a stal se celkovým vítězem. Ve váze do 50 kg nastoupil Vít Škrkoň a po třech vítězných soubojích vybojoval 5. místo. Ještě jedno páté místo získali Třebovští zásluhou Magdy Klimešové ve váze do 44 kg. Zuzana Gregarová, Honza Janíček, Dominik Štusák, Honza Růžička, K. Klimešová bohužel vypadli.
Druhý den nastoupili na tatami dorostenci. Nejlépe si vedl Vojta Typl, jenž po třech výhrách obsadil 5. místo. Další pátou příčku vybojoval po dvou výhrách Vít Škrkoň, i když jako starší žák to bral jen na zkušenou. Karel Gregar ve váze do 55 kg po dvou vítězných bojích skončil sedmý. Ostatní dorostenci tentokrát vyšli na prázdno (Jan Formánek, Filip Adamský, Tonda Kobza).
Oddíl České Třebové obsadil v konkurenci více než stovky dalších oddílů vynikající dělené dvanácté místo. Všichni zaslouží pochvalu za přístup a nasazení. (typ)