Poté, co výborně odstartoval a po několika kolech si vytvořil před soupeři náskok, ho z bojů o prvenství vyřadil defekt.

Co se vám na trati ve finálové jízdě přihodilo?

Po startu jsem klukům ujel, vytvořil jsem si velký náskok a čtyři kola před cílem jsem zřejmě o nějaký kámen propíchl pneumatiku. Závod jsem alespoň kvůli bodům do poháru dojel.

Byl jste po dojezdu hodně zklamaný, nebo to berete s nadhledem?

Už toho mám odjezděného docela dost, takže to beru s nadhledem. Důležitý závod nás čeká až v Opatově, kde se jede mistrovství republiky. Takže jsem radši, že jsem si smůlu  vybral v Kotli než v tom Opatově.

Reprezentujete Řetovou, jaké zázemí v této obci máte?  Závodí vás více, nebo jste jediný?

V Řetové jsem sám. Na motorce jsem začal jezdit díky dědečkovi a taťkovi, který mne ze začátku podporoval. Jezdil jsem mezinárodní mistrovství České republiky. V jednadvaceti jsem skončil, měl jsem pět let pauzu a teď jsem se  k závodění vrátil a jezdím tyhle cupy po okolí.

Když tedy vezmeme Nova Sharon Motocross Cup 2012, účastníte se ho pravidelně nebo jste přijel jen do Žamberka?

Zatím jsem odjel všechny závody, před Kotlem jsem ho i vedl, ale po defektu, který se mi přihodil, si nejsem jistý, jestli to tak bude i před Opatovem. Možná bych mohl ve vedení o pár bodíků zůstat. Ještě před námi jsou dva závody, tak to nějak dopadne.

Jak hodnotíte celkově tento cup?

Pořadatel je dobrý, tratě pro letošek vybral pěkně. Něco bylo ve Středočeském kraji na Bouzově, Benátky, teď se jede v našem okolí, Žamberk, Opatov, takže tratě jsou opravdu skvělé. Myslím si, že pořadatel odvedl skvělou práci.