Ti rovněž završili přípravu na sezonu v krajské lize. Favorit splnil povinnost a vyhrál, ovšem konečný výsledek neodpovídá průběhu zápasu.

SK Hokejbal Letohrad – SK Hokejbal Žamberk 6:0 (1:0, 1:0, 4:0)
Branky: Košťál 2, Malík, Halbrštát, O. Lux, Anýž. Letohrad: Mroviec – Malík, Krejsa, Anýž, Marušinec – Košťál, Lux, Halbrštát, Kovář, Derka, Cvejn, Paukrt, Šprincl, Tesař, Bogdány.

Žamberští se v lednu snažili nabírat fyzickou kondici a přípravu na hřišti poté směřovali na práci v obranné fázi hry. Letohrad už tři týdny pracoval na hřišti, kdy se soustředil na založení útoku a střelbu ze všech pozic.
Od začátku zápasu bylo evidentní, jak bude hra vypadat a že bude mít Letohrad těžkou práci s dobýváním branky soupeře. První gól přišel v polovině třetiny, když se trefil staronový člen obrany Jan Malík. Od té doby domácí nic nevymysleli. Kanci si jednotlivé hráče dobře hlídali a sami si vypracovali několik možností. Všechny ale pochytal brankář Mroviec a zachránil Letohrad od potupy. Až na konci druhé periody se prosadili jeleni podruhé.
Během patnácti minut závěrečné třetiny přidali domácí čtyři branky, ale trenéři naplněni optimismem nebyli.
„Utkání se Žamberkem pro nás bylo poslední prověrkou před vypuknutím jarní části, bohužel však z mnoha důvodů nám chybělo hned jedenáct hráčů základní sestavy. Nicméně jsme do zápasu nasadili tři útoky. Soupeř na nás podle očekávání vyrukoval s defenzivní taktikou, kterou se nám dařilo, nedařilo probourat. Nakonec jsme se výrazněji prosadili až ve třetí periodě, což je jeden z minusů zápasu. Plusem je naopak vytváření si šancí a nepodcenění protivníka, který nám v určitých částech zápasu dokázal vyrazit dech rychlými úniky," komentoval průběh zápasu asistent trenéra Letohradu Filip Červinka a přidal chválu soupeři: „Žamberk nám byl důstojným soupeřem a opět nám ukázal, na čem musíme do jarní části zapracovat. Hra soupeře nebyla vůbec špatná a musím jeho hráče pochválit za odvedený výkon. Dle mého názoru jsme se měli prosadit vícekrát a také psychické naladění našich svěřenců mělo být na vyšší úrovni. Já však věřím, že do utkání s Mostem vše vyladíme a popereme se o první body v jarní části."
Kriticky přihlíží k výkonu týmu také navrátilec do sestavy Jiří Krejsa: „Utkání se slabším soupeřem nám ukázalo, v čem máme stále velké mezery a na čem je potřeba ještě zapracovat. Myslím, že při utkání s Mostem bude důležité, abychom hlavně dokázali předvést celý zápas velké nasazení, jelikož silnější soupeř už by nás mohl tvrdě trestat za výpadky, které jsme předváděli proti Žamberku."
Zápas zhodnotil ze strany Žamberka letohradský odchovanec Filip Forman: „Do třetího a zároveň posledního přípravného zápasu jsme nastoupili v početné sestavě. Chtěli jsme především zodpovědně bránit a do šancí se dostávat z brejků. První a druhou třetinu se nám to poměrně dařilo. Skóre bylo po dvou třetinách dva nula, když především druhý gól byl nešťastný. Ve třetí třetině jsme chtěli začít trochu útočit, ale místo toho přišly chyby v obraně a domácí nás za to trestali. Konečný výsledek je pro nás trochu zklamáním, ale předvedená hra nebyla vůbec špatná. Pozitivem je, že se nám podařilo zapracovat do týmu nové hráče, hlavně z bývalého B týmu Letohradu. Myslím si, že v sezoně máme na to hrát o nejvyšší příčky." (hal)