Letohrad – Do konce podzimní části zbývají dvě kola a oba zápasy budou pro Letohrad velmi těžké. Nejinak tomu bylo v zápase posledním, kdy Letohradští hostili Kovo Praha. Velmi napínavý duel přinesl spoustu zajímavých okamžiků, a i když se Kovo dvěma přesilovkovými góly pokoušelo zmocnit bodů, Letohrad vstřelil tři a tři body nakonec zůstaly v domácí kabině. Letohrad je aktuálně s jednadvaceti body na šesté příčce tabulky a v sobotu se naposledy na podzim představí vlastním fanouškům. Hostí Hradec Králové od 16 hodin.

Letohrad – Kovo Praha 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Fakta – branky a nahrávky: 3. Lajčiak (Teplý, Vychytil), 22. O. Lux (J. Lux), 36. Halbrštát (Lajčiak) – 29. Strejček (Krištof, Franěk), 34. Drak (Franěk, Strejček). Rozhodčí: Horský, Vokurka. Vyloučení: 6:6, navíc Strejček (Kovo) 10 min. OT. Využití: 0:2. Oslabení: 1:0. Diváci: 54.
SK Hokejbal Letohrad: Šimara (Šupík) – Teplý, Vychytil, Věchet, J. Hejtmánek, Böhm, Anýž, Švec – Halbrštát, Lajčiak, Protzner, O. Lux, J. Lux, D. Hejtmánek, Košťál, Cvejn, Běloušek, Válek.
TJ Kovo Praha: Balík (Lain) – Winter, Drak, Ruda, Zahálka, Mar. Zeman, Bydžovský, Mainzer, Svoboda, Košely, Bravenec, Franěk, Krištof, Strejček, Mi. Zeman, Wurdák, Čížek.

Po třech prohraných zápasech v řadě velelo k jedinému – vyhrát. „Do zápasu jsme vstoupili rozpačitě, kdy na nás soupeř vyrukoval s velkým tlakem, ale my jsme se hned z první šance trefili, uklidnili se a hráli trpělivě," komentoval úvod zápasu kouč Filip Červinka. Hned na konci třetí minuty proměnil svou šanci po předchozí souhře Vychytila a Teplého Lukáš Lajčiak. Série vyloučení posléze dostala do permanence oba gólmany, kteří další změnu skóre nepřipustili.
Bojovalo se. Několikrát skvělým zákrokem se blýskl Šimara, aby mohl o chvíli později poklepat hokejkou o zem. Spolupráci bratří Luxů zakončoval Ondřej. Ještě do konce druhé třetiny se hostím podařilo snížit. Faul Böhma potrestal v přesilovce Strejček.
Co nejrychleji si pojistit náskok. Přesně s tímto cílem jeleni vlétli do závěrečného dějství. Gólmana Balíka ostřelovali ze všech stran, jenže následně nabídli Kovu dvojnásobnou přesilovku a Drak přilétl s vyrovnávacím gólem velmi rychle.
Letohrad musel vyhrát. Za podpory diváků se hráči vrhli do útoku. A to i v oslabení. Lajčiak naservíroval balónek kapitánu Halbrštátovi, jenž rozhodl. Poslední minuty se změnily v bitvu o každou píď hřiště. Letohrad území uhájil a mohl slavit.
„Musím před hráči smeknout za výtečné nasazení, konečně jsme nastoupili v plné síle a bylo to znát. Nepoložily nás ani dvě branky v oslabení, kdy jsme ztratili dvoubrankové vedení a když jsme se ve třetí třetině trefili z vlastního oslabení, věřil jsem, že kluci svým elánem a nadšením zápas ubojují do zdárného konce, což se také stalo. Konečně jsme proměnili své šance, ale klidně jsme mohli vyhrát pět nula a nikdo by se nemohl divit. Stále však spalujeme dost příležitostí, na čemž musíme v trénincích neustále pracovat a hráči musí méně faulovat, pak bude výkon teprve optimální, ale opět se budu opakovat, velké nasazení a odhodlání vyhrát zápas nám přinesl cenné tři body proti rozjetému Kovu, což je parádní. Všichni do jednoho si zaslouží pochvalu," nešetřil chválou Filip Červinka a k sobotnímu zápasu podotkl: „Teď nás čeká Hradec, který sází na zkušenosti Nováka s Bacovským. Je potřeba opět bodovat, abychom se uklidnili v první polovině tabulky. Musíme do zápasu opět jít s velkým elánem a trpělivostí."