SK Hokejbal Letohrad – HbK Karviná 5:0 (0:0, 0:0, 5:0).
Branky: 31. Macháček (Halbrštát, Krejsa), 39. Macháček (Halbrštát), 43. Lajčiak (Vodvárka), 44. Macháček (Halbrštát, Lux), 45. Macháček (Lux, Halbrštát).
HBC Hradec Králové 1988 – SK Hokejbal Letohrad 1:5 (0:1, 0:2, 1:2).
Branky: 42. Rakovský (Černý) – 10. Macháček (Halbrštát, Flynn), 20. Vodvárka (Krejsa, Hubálek), 29. Halbrštát (Macháček), 32. Vodvárka (Hubálek), 39. Macháček (Flynn, Halbrštát).

Spousta střel, spousta akcí, přesilovek a třicet minut zmaru, tak by se daly popsat první dvě třetiny posledního domácího zápasu základní části. Hrál se velmi tvrdý hokejbal, o čem svědčí i počet vyloučených (4:14). Krátce po zahájení třetí části Jeleni prolomili střelecké zakletí a došli si nakonec pro přesvědčivé vítězství. „Bylo naší povinnosti tohle utkání vyhrát, což se nakonec i přes dvě výsledkově vyrovnané třetiny podařilo. Týmu další úspěch před play off pomohla,“ uvedl letohradský střelec Michal Macháček. O den později si letohradští hokejbalisté náladu před vyřazovacími boji ještě vylepšili, když uloupili tři body v Hradci Králové. „Nedělní zápas se hrál v podobném tempu jako sobotní, takže pro nás to byl další utrápený, ale nakonec vítězný duel,“ hodnotil Macháček.

Kohouti z České Třebové, vírtězný tým krajské hokejové ligy 2023/2024.
Snadná cesta za titulem? Jen zdánlivě, finále bylo z jiné kategorie, říká Vaněk

Složení čtvrtfinálových dvojic pro play off Crossdock extraligy je tedy jasné. První Hostivař změří síly s osmou Karvinou, druhé Ústí nad Labem bude bojovat se sedmými Pardubicemi, Kert Park si jako třetí zahraje s šestým Letohradem a střetnou se také sousedi v tabulce, čtvrté Kladno a pátý Svítkov. „Soupeř pro čtvrtfinále je ohromně silný a zkušený. Bude to velmi těžká a náročná série, ve které rozhodnou maličkosti,“ je si vědom Michal Macháček. Jedním dechem ale dodává: „My uděláme všechno pro to, abychom postoupili do semifinále!“