Letohrad na svém stadionu přivítal úřadujícího mistra extraligy, s nímž držel krok jen první třetinu a prohrál 1:5. Jeleni ale dobře věděli, že stěžejní duel přijde následně. Šlo o play off. Svěřenci trenéra Frimla tento zápas zvládli na výbornou a vyhráli 4:1.

FAVORIT NEZAVÁHAL
První třetinu hrál Letohrad bez respektu. Hrálo se nahoru dolů. Největší šanci domácích měl v přesilovce Král, ale trefil pouze konec hole gólmana Mikla. Jenže postupně se stále více prosazovali hosté. Převahu vyjádřili i gólově. Jako první se trefil z ostrého úhlu hned po buly Pala, následně potrestal chybu Fejfar, když ukázkově vymetl víko Šimarovy brány. S Letohradem to rázem vypadalo zle a bylo ještě hůře, když se před koncem třetiny prosadil Tomáš Wróbel.

Jeleni neměli co ztratit. Nastoupili na hřiště s tím, že se více musí tlačit do předbrankového prostoru, ale elán jim vzal Pala, autor čtvrté branky Kert Parku. Z toho, že se domácí vrhli do útoku, pramenily brejky hostí. Letohrad inkasoval popáté. Až v 41. minutě se jeleni dočkali gólu z hole Věcheta.

Duel vyhnali hráči z hlavy rychle. Čekal je mnohem důležitější, ve stánku u slovenských hranic.

VÍTR PŘED BRANKOU
Daleká cesta do Sudoměřic nenechala na jelenech žádné následky. Pustili se do soupeře s velkou chutí, kroužili kolem branky a k vidění byly pohledné kombinace. Jednu zakončil do prázdné brány O. Lux. Šikovné ruce pak předvedl Král, jenž z mezikruží otřel míček o břevno a slavil druhý gól.

Dobrým pohybem si hosté vynutili převahu, nedovolené zákroky a následné přesilovky. Komando s využitím nikterak dlouho neotálelo. Věchet 3:0. Vedení hosty ukolébalo, čehož „Sudky“ využily k brejkům a nebezpečným situacím. O snížení se postaral Kaluža, když obral o míček Krále. To bylo ovšem všechno, byť se domácí snažili o kontaktní zásah, vítr jim sebral agilní O. Lux, když propasíroval míček mezi tělem a rukou gólmana Terny. Od té doby si Letohrad výsledek hlídal a na konto získal tři důležité body v bitvě o play off.

Oba zápasy zhodnotil asistent trenéra Filip Červinka: „Do sobotního zápasu s Kert Parkem jsme vstoupili s tím, že nemáme co ztratit, soupeř byl totiž jasným favoritem. Mile mě ale překvapil náš perfektní pohyb a elán v první třetině, škoda že Zdenda Král neproměnil svoji velkou šanci. Od druhé periody se hra dostala do režie Pražanů. Ti využili snad všechny své gólové příležitosti a přehrávali nás ve většině herních aspektů. Utkání jsme alespoň dohrávali se ctí, ale soupeř si vítězství bez okolků zasloužil a tímto mu gratuluji. O den později nás čekal stěžejní duel v boji o play off proti Sudoměřicím. Kdybychom prohráli, vypadli bychom z postupové osmičky a hráči si to moc dobře uvědomovali. První třetinu jsme absolutně ovládli, všichni plnili pokyny a svým úžasným pohybem a elánem předčili domácí. Od poloviny utkání se hra trochu vyrovnala především kvůli našim zbytečným ztrátám míčku, ale kluci dřeli, bojovali, a nakonec jsme si připsali důležité vítězství. Jsem na ně nesmírně pyšný! Další zápasy proti Kladnu a Hradci budou ohromně těžké, ale když se budeme držet naší hry, šance na úspěch máme.“

Letohrad – Kert Park Praha 1:5
Fakta – branky: 41. Věchet (Teplý) – 23. Pala (Dano), 24. Fejfar (Zvonek, M. Kruček), 29. Wróbel (Pala, Blaško), 32. Pala (Wróbel), 35. Zvonek (Pala, M. Kruček). Rozhodčí: Laczko, Havelka. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. Oslabení: 0:0. Diváci: 110. Třetiny: 0:0, 0:3, 1:2.
SK Hokejbal Letohrad: Šimara (Šupík) – Vychytil, Anýž, Krejsa, Lajčiak, Teplý, Adamec, Věchet – Cvejn, Faltus, Běloušek, Halbrštát, Král, O. Lux, Košťál, Hejtmánek, J. Lux, Levý.
HC Kert Park Praha: Mikl (Šach) – Blaško, Bureš, Dulava, Nýdl, Rozenberg, Šperl, Dejneka – Javorka, J. Kruček, M. Kruček, Kovář, Postulka, Zvonek, Wróbel, Fejfar, Pala, Danko.

Sudoměřice – Letohrad 1:4
Fakta – branky: 33. Kaluža – 6. O. Lux (Král, Cvejn), 12. Král (O. Lux, Vychytil), 24. Věchet (D. Hejtmánek), 42. O. Lux (Král, Teplý). Rozhodčí: Kralovič, Slezák. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. Oslabení: 0:0. Diváci: 59. Třetiny: 0:2, 0:1, 1:1.
SK Sudoměřice: Terna (Linder) – Hübl, Kudláč, Studénka, D. Tóth, M. Tóth – Fraňo, Hájek, Havlík, Helešic, Hujsa, Chovanec, Kaluža, Kmenta, Nohál, Slanina, Štefek.
SK Hokejbal Letohrad: Šimara (Šupík) – Adamec, Anýž, J. Hejtmánek, Krejsa, Lajčiak, Teplý, Vychytil – Běloušek, Cvejn, Faltus, Halbrštát, D. Hejtmánek, Král, J. Lux, O. Lux, Věchet.  (bed, fč)