Čtyři góly, žádný inkasovaný. Jarní premiéra se Letohradu povedla. Vymazal Most. Utkání bylo dlouho otevřené. Jeleni se ujali vedení na sklonku dvacáté minuty, ale až poslední pětiminutovka rozhodla.

Duel začal opatrně, Jeleni ale po pětadvaceti vteřinách hry dostali nabídku první přesilovky. Ta zůstala nevyužita. „Bylo vidět, že je to první zápas po zimní pauze. Ze začátku tam bylo hodně nepřesností na hokejkách, vázly nám nahrávky, ale postupem času se naše hra zlepšovala,“ ohlíží se za zápasem kouč Tomáš Friml. Domácí tým soupeře přestřílel, ale i přes dvanáct pokusů svítily na časomíře dvě nuly.

Jednu překlopil na jedničku při přesilové hře Cvejn. Tím ale drama nekončilo, naopak se chvílemi pěkně vyostřovalo. Potřebný klid na hokejkách se Letohradu usadil až v závěrečné pětiminutovce, kdy nejprve do mezikruží dostal přesnou nahrávku D. Hejtmánek a ten se „z první“ nemýlil. Po sedmnácti vteřinách Brém inkasoval znovu do stejného místa – nad vyrážečku do levého horního růžku. Šťastným střelcem po souhře bratrů Luxových byl Košťál.

Publikum i letohradská střídačka se radovali i počtvrté, když se prosadil O. Lux. Spokojenost po zápase nezastíral trenér Tomáš Friml. „Musím hráčům poděkovat, od začátku dodržovali plán, který jsme si dali. Hráli jsme hodně dobře dopředu i dozadu, víc se tlačili do zakončení, podržel nás gólman Šimara a měli jsme i trochu štěstí. Výsledek sice vypadá jednoznačně, zápas se ale zlomil až ke konci,“ podotkl.

Letohrad - Most 4:0

Fakta – branky: 20. Cvejn (Lajčiak, Halbrštát), 42. D. Hejtmánek (Běloušek, Halbrštát), 42. Košťál (O. Lux, J. Lux), 44. O. Lux (J. Lux, Košťál). Rozhodčí: Zbořil, Olesz. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Oslabení: 0:0. Diváci: 45. Třetiny: 0:0, 1:0, 3:0.
SK Hokejbal Letohrad: Šimara (Manučarjan) – Vychytil, Anýž, Adamec, Lajčiak, J. Hejtmánek, Forman, Věchet, Cvejn, Faltus, Běloušek, Halbrštát, Levý, O. Lux, J. Lux, D. Hejtmánek, Košťál.
HBC Rondo Most: Brém (Tyl) – Prokš, Valenta, Chyba, Chmelina, Plachý, Krajíček, Bačák, Singer, Jakubův, Bruštík, Chytrý, Popluhár, Novák, Poláček.