V utkání jasně dominovali právě hráči hostí, kteří byli všude o krok dříve a do letohradské branky za 45 minut nastříleli šest gólů. Domácí odehráli další zápas bez zisku bodů a jejich sen o prvním jarním zisku se tak odsouvá do Sudoměřic.

SK Hokejbal Letohrad – HBT Vlašim 1:6 (0:1, 1:3, 0:2)
Branky: 22. Košťál (J. Lux, O. Lux) – 2. Rímský (Střecha, Čičatka), 18. Topolánek (Dušek, Rímský), 24. Rímský (Průcha, Střecha), 26. Špale (Topolánek), 34. Střecha (Rímský, Dušek), 43. Střecha (Dušek, Rímský). Rozhodčí: Kettner, Záhora. Vyloučení: 8:4. Využití: 0:1. Oslabení: 0:0. Diváci: 55. SK Hokejbal Letohrad: Šimara (Mroviec) – Kudela, Krejsa, Hejtmánek, Urban, Mrštný, Vychytil, Grund, Anýž, Kovář, Halbrštát, Pekárek, O. Lux, J. Lux, Košťáľ, M. Švec, Furik, Protzner, Jurga, Paukrt, Šprincl.

Prozatímní lídr extraligové tabulky byl jasným favoritem a od úvodního buly to potvrzoval. Topolánkovu střelu ještě Šimara zneškodnil, nicméně šance slovenské posily Rímského ve vlašimském dresu už gólem v 2. minutě skončila. Letohrad je na jaře ve velkých problémech, což dokumentovala i promarněná přesilovka pět na tři. První dějství bylo hodně bohaté na vyloučení, ale ani jeden celek nedokázal početní výhodu využít, ačkoliv hostující Průcha měl jasnou gólovou šanci, kterou mu Šimara chytil.
Jediný gól v přesilovce přišel v 18. minutě, když faul Vychytila potrestal Topolánek, na což mu stačilo pouhých deset sekund. Jeleni vykřesali malou naději o chvíli později, když se ve skrumáži dobře zorientoval Košťál a snížil. Radost ale dlouho netrvala, Rímský z dorážky zvýšil na 3:1 pro hosty a o dvě minuty později už to bylo o tři „fíky" po brance Špaleho.
O majiteli tří bodů bylo jasno a do třetí třetiny zastoupil Šimaru v letohradské svatyni Mroviec. Ten měl dost práce, neboť míček se pohyboval převážně v obranném pásmu domácích. Po nepovedeném zakončení Rímského se k míčku dostal Střecha, který pálil naprosto přesně – 1:5. Jeleni se dostávali na dostřel branky výjimečně a když už něco prošlo k Šupíkovi, to pochytal. Výhru Vlašimi pak korunoval šestým gólem Střecha.
„Do zápasu jsme chtěli jít s odhodláním potrápit nejlepší tým soutěže a pokusit se urvat cenné body. Ale asi si stále neuvědomujeme, o co hrajeme. Náš výkon v posledních pěti zápasech, možná s výjimkou Pardubic, neodpovídá boji o play-off. Proti Vlašimi jsme opět neplnili základní pokyny trenéra a po nesmyslných chybách jsme dostali tak tři ze šesti gólů. Třinec už na nás ztrácí jen bod a vzhledem k tomu, že příští týden hraje doma a na jaře mu to, na rozdíl od nás, šlape, bude chtít vyhrát a dostat se před nás. My musíme v Sudoměřích konečně ukázat, že umíme bojovat o výsledek jako na podzim a nejlépe vyhrát," hodnotí zápas a zároveň burcuje tým kapitán David Halbrštát.

(bed, ij)