Extraligoví hokejbalisté Letohradu už dřou na novou sezonu. O víkendu odehráli přípravné utkání v Praze a Kert jednoznačně rozdrtili. Poslední dvě přípravná utkání před sezonou čekají na Letohradské v sobotu v Heřmanově Městci. Nejprve změří síly s čerstvým extraligistou Alfou Pardubice. Potom je čekají domácí Ježci, kteří hrají první ligu.

HC Kert Park Praha – SK OEZ Testa Letohrad 4:11 (1:2, 2:7, 1:3). Zápas se hrál netradičně na 3 x 20 minut čistého času. Hosté vstoupili do zápasu velmi aktivně, ale na skóre se to projevilo až ve druhé třetině, kdy Letohrad rozmetal domácí Kert sedmi brankami. Fakta – branky a asistence Letohradu: 5. Kormunda (Kubíček), 15. Kovář (Dospěl), 23. Dospěl, 27. Kovář, 29. Kubíček, 32. Lux (Ondráček), 34. Kovář, 36. Hladký, 39. Kubíček (Kovář), 43. Minařík, 45. Rybka. Letohrad: Juráček (od II. pol. Stárek) – Friml, Kubíček, Blecha, Rybka, Doleček, Matyáš, Adamec – Kovář, Dospěl, Kormunda, Ondráček, Lux, Štefka, Minařík, Furik, Hladký.

Letohrad má také za sebou turnaj v Novém Strašecí, kde skončil druhý, ve finále totiž prohrál s KEBem Kladno. Nejlepším obráncem turnaje byl zvolen TOMÁŠ FRIML, který zastává v Letohradu funkci kapitána.
Jak celé vystoupení Letohradu na turnaji hodnotíte?
Byly to naše první přípravné zápasy a my jsme se zápas od zápasu zlepšovali. Pomalu se skládá nový tým, nové tváře se ukázaly v dobrém světle a určitě budou přínosem.
Které utkání bylo pro Vás nejméně příjemné?
Nejméně příjemné bylo nejspíš to finále. Nepovedlo se nám, Kladno bylo o kousek lepší. Na sezonu to ale ještě určitě doladíme.
Za sebou máte už i fyzickou přípravu, jaká letos byla?
Byla velice náročná, ale zatím se všichni hráči drží, všichni můžou, dřou a je to znát, že jsme na tom fyzicky velice dobře. Do začátku sezony musíme ještě natrénovat především přesilovky a oslabení.
Říkal jste, že se skládá nový tým. Jaká je v něm atmosféra?
Parta se zatím rýsuje velice dobře, uvidíme na první stmelovačce (úsměv).

(ij)