Při posledním, již dvacátém, mistrovství České republiky seniorů se v Hradci Králové sešla slušná konkurence.
Tři naděje tak dávaly dobré šance na získání některého cenného umístění. Nejméně se dařilo Honzovi Vaňousovi, který měl velmi těžký los, když v kategorii do 75 kg chytl v prvním kole budoucího mistra republiky z Hodonína. Dostal šanci zápasit o třetí místo, ale recept na soupeře, kterého poslal několikrát k zemi, nenašel a obsadil celkové sedmé místo.
Lépe si vedl ve stejné kategorii Vašek Unzeitig. S přehledem vyhrál první kolo. Ve druhém kole nestačil na budějovického Šuldu a stejně jako Honza dostal šanci se po-
rvat o třetí místo. Do třetího zápasu soupeř z neznámých důvodů nenastoupil a Unzeitig šel tedy přímo do zápasu o třetí místo. V první polovině měl ústeckoorlický karatista převahu, bohužel však svou nepozorností prohrával 0:1. I přes sérii kvalitních nástupů rozhodčí žádný neobodovali a chvíli před koncem nesmyslně V. Unzeitiga vyloučili za čtvrté napomínání. Zbylo na něho pěkné páté místo vzhledem k tomu, že se udělují dvě třetí místa.
To nejlepší čekalo na konec. Ostřílený závodník Jakub Kroulík, který je již držitelem pěti medailí na vrcholné republikové soutěži, bojoval v kategorii do 67 kg. V prvním zápase deklasoval svého soupeře, ve druhém nastoupil proti budoucímu vicemistru republiky, reprezentantovi Ondřeji Křížovi. A i když dlouho držel vyrovnané tempo, tak na technicky lépe připraveného soupeře nestačil.
Vzhledem k tomu, že první souboj vyhrál a poté prohrál v semifinále, nastoupil přímo do boje o třetí místo s reprezentantem z Ústí nad Labem. I přesto, že byl Jakub Kroulík outsider, předváděl od začátku na tatami skvělý pohyb a soupeř byl při svých technikách bezradný. Naopak Kuba svými efektními nástupy a podmety téměř vždy bodoval až do skóre 4:1. Na konci soupeř zasypal Kroulíka sérií technik, avšak žádná neměla dostatečnou přesnost ani razanci. Této situace naopak ústecký karatista využil, když dal soupeři ukázkový podmet s technikou a upravil poměr na překvapivých 7:1.
Je to již jeho šestá medaile z mistrovství republiky, ale ze seniorské se počítá dvojnásobně. (fgr)