„Domácí hráč (hráč Tisové – pozn. aut.) fauloval protihráče kolenem, takže jsem ho vyloučil. Kapitán Tisové Novák ke mně přijel a zeptal se, zda mohu vysvětlit, proč jsem vylučoval. Řekl jsem o faulu, co jsem viděl. Nato mi tisovský kapitán začal sprostě nadávat a říkal, že celý zápas nadržuji Dlouhoňovicím. Takže jsem ho napomenul, ať přestane. Nepřestal, tak jsem mu dal desetiminutový osobní trest. Potom přijel domácí hráč číslo čtyři, krosčekem do mě narazil, tak jsem ho poslal svléknout a zápas jsem ještě neukončoval. Domácí družstvo chtělo vědět, proč jsem vylučoval, tak jsem si pozval kapitána do půlkruhu. Vysvětlil jsem mu co a jak. On mi začal vyhrožovat, že mám štěstí, že se už nedostane na led. Napomenul jsem ho, ať mě nechá být, že to můžeme v klidu dohrát. On napřáhl hokejku, že mě praští. Tak jsem ukončil zápas.“

Bylo to z vašeho pohledu obtížné utkání?

Ne, vůbec. Do patnácté minuty třetí třetiny to byl pohodový zápas. Žádné zákeřné fauly se nekonaly, nic těžkého se v utkání nestalo.

Takže se ani nedá říct, že byste v utkání nějak chyboval a hráče to vyhecovalo?

Ne, vůbec. Poměr vyloučených byl 9:4 pro Tisovou. Ale to není nic jednoznačného. Neznám ani jeden tým, takže jsem rozhodně nikomu nemohl připískávat.

Jste jeden z mladších rozhodčích, mohlo to mít na vyhrocení situace také svůj podíl?

Ano, i tak to může být. Je možné, že starší hráči ke mne neměli respekt.