,,Byl to nejvyšší rozdíl v celém utkání. Ještě pět minut před koncem to bylo o koš. Výsledek mě tudíž trochu mrzí. Ale ukázali jsme své možnosti. Rozhodně bylo dobrým zjištěním, že jsme konkurence schopní,“ pronesl po utkání kouč Lubomír Peterka. Hradec doplatil na školácké chyby. ,,Šlo o ztráty a pokažené přihrávky, které by se neměly stávat ani v dorostenecké kategorii. Je to škoda. Jinak jsme hráli pohledný basket. Za výkon nás dokonce pochválil i trenér domácích Pavel Budínský.“

Ve středu Sokoli přivítají v hale v Třebši celek USK Praha (19:00). ,,Je škoda, že zároveň s námi hrají nejvyšší soutěž doma také ženy. Uvidíme, kolik fanoušků si najde cestu do haly. Každopádně uděláme maximum pro vítězství,“ doplnil Peterka.

Lamb Autrey.
Hradec padl, ale nezklamal

Výhra ano, ale s ní i rozpaky

Vítězství 73:67 se počítá, ale předvedený výkon svitavských basketbalistů v premiéře Kooperativa NBL proti Brnu nenadchl. Ani fanoušky v hale, ani trenéry. Tuři se o výsledek hodně strachovali.

„Z naší strany to nebyl dobrý výkon. Přestože jsme vyhráli, tak mám v sobě určitou pachuť zejména z toho, že za stavu plus šestnáct nejsme schopni zavřít zápas. Nedokázali jsme správně řešit jednoduché situace v útoku. Jsem zklamaný z výkonu pivotů a mladých hráčů, protože jejich přístup nebyl v pořádku. Připadalo mi, že si neváží toho, že mohou ve svém věku hrát ligu. Podržely nás výkony Slezáka, Marka a O'Briena, kteří prokázali svojí kvalitu. Od nich by si měli mladí hráči vzít příklad,“ zdůraznil trenér Svitav Lubomír Růžička. Ve středu od 18:20 přivítají Tuři Děčín.