Na závody vyrazili horolezci: Radovan Šifra – 14 let, Jan a Miroslav Dosedělovi – 12 let, Andrea Pokorná – 12 let, Veronika Scheuerová – 12 let, Eliška Poláková – 10 let a Lukáš Doleček – 7 let.

Závody Českého poháru na rychlost se uskutečnily na venkovní stěně na koupališti v Příboru. Při závodu na rychlost se lezou dvě cesty, po jejich odlezení se sečtou časy obou cest, tím se závodníci kvalifikují na jednotlivá pořadí. Poté se leze klasický vyřazovací pavouk. První den závodů byl náročný, lezlo se až do pozdních večerních hodin. Kolem 23. hodiny bylo vše jasné. Radovan Šifra obsadil po prvním dnu 2. místo, Jan Doseděl 3. místo, jeho bratr Míra vybojoval 1. místo, Andrea Pokorná 4. místo, Veronika Scheuerová 3. místo, Eliška Poláková 6. místo a nejmenší Lukáš Doleček také 6. místo.

V sobotu všechny čekal hromadný odjezd na další závody do Orlové, Tendon cup Morava na obtížnost. Při něm jsou závodníci podle věku rozděleni do kategorie A až D chlapci a dívky. V každé kategorii lezou dvě kvalifikační cesty. Po odlezení kvalifikačních cest postupuje dle počtu účastníků v každé kategorii 6 až 8 lezců do finále. Lezci, kteří postoupili do finále, jsou odvedeni do izolace. Izolace je místnost, kde závodníci čekají, až na ně přijde řada lézt finálovou cestu. Slouží také k tomu aby neviděli, kam a jakým způsobem jejich soupeř finálovou cestu lezl. Finálová cesta se leze odzadu, takže začíná lezec umístěný např. na 8. místě až po prvního. Tendon cup v Orlové byl vskutku zajímavý, někteří naši reprezentanti postupovali do finále z posledního postupového místa. A co se nestalo, nakonec skončili první. To se podařilo například Elišce Polákové, která si odvezla 1. místo v kategorii D dívky. V kategorii 2000 a mladší chlapci vybojoval Lukáš Doleček (ročník 2003), krásné 3. místo. V kategorii B měl Lanškroun tři závodníky: Andrea Pokorná si vylezla pro 1. místo, Jan Doseděl také pro 1. místo a Míra Doseděl obsadil 4. místo. Mimo soutěž startovali Radovan Šifra – obsadil 1. místo a Veronika Scheuerová 3. místo.

Druhý den závodů v rychlosti dopadl pro členy HK Lanškroun takto: Radovan Šifra si doslova „vyběhl“ pro 1. místo, stejně tak Jan Doseděl, jeho bratr Míra vybojoval 4. místo, Andrea Pokorná 4. místo, Veronika Scheuerová 2. místo, Eliška Poláková 7. místo a Lukáš Doleček 8. místo.

V Příboru se ještě vyhlašoval Příborský zvon. Jedná se o vyhlášení závodu na rychlost po sečtení obou dnů závodu Českého poháru. Radovan Šifra po sečtení obou dnů obsadil 1. místo, Jan Doseděl 1. místo, jeho bratr Míra 4. místo, Andrea Pokorná 4. místo, Veronika Scheuerová 3. místo, Eliška Poláková 6. místo a Lukáš Doleček 1. místo.

(dip)