Servismani připravili poslední páry lyží biatlonistům, kteří byli trenéry jednotlivých krajů vybrány do štafetových závodů, které uzavřely program v areálu Šedivského lomu. Mezi favoritky se řadil i Pardubický kraj. Štafetu dívek na 3 x 3 kilometry volně reprezentovaly výhradně biatlonistky z Letohradu.

První úsek obstarala Nikola Marková, jež získala na olympiádě zlato v rychlostním závodu na tři kilometry. První střelecká položka se jí ovšem nepovedla úplně podle představ, musela dobíjet a na druhou položku přijela se ztrátou, která činila po druhé ležce takřka minutu na první Jihomoravský kraj.

Jenže od druhého úseku se letohradské biatlonistky vydaly na stíhací jízdu. Motor nakopla Kamila Oralková. Vytáhla štafetu do popředí a bylo na Svatavě Mikyskové, jak si poradí na závěrečném třetím úseku. I když nestřílela čistě, rychlým během si udržovala náskok, který si přivezla do cílové rovinky.

Prvním místem letohradské biatlonistky vybojovaly zlato pro Pardubický kraj. Pro všechny členky jde o mimořádně vydařenou olympiádu, vždyť dohromady posbíraly pět medailí v individuálních startech, každá v nich navíc získala jednou zlatou.

Mezi kandidáty na jednu z medailí se řadili i chlapci. I tady to byla v sestavě Pardubického kraje záležitost Letohradu. Do prvního úseku nasadili trenéři nejmladšího člena Filipa Mikysku, ale dobře věděli, že největší síla přijde na dalších úsecích. Zatímco se o první místo přetahovaly Kraj Vysočina s Královéhradeckým krajem, zezadu se přibližovali právě Letohradští. Na první dvě příčky to bylo daleko, ale Jan Semirád nakonec dotáhl štafetu na třetí místo.

Holky ze zlata, kluci z bronzu! Biatlon vrcholil štafetami.

Medaili ze štafety mají na kontě
Zlatá medaile - Pardubický kraj
Nikola Marková, Kamila Oralková, Svatava Mikysková (všichni Letohrad)

Bronzová medaile - Pardubický kraj
Filip Mikyska, Matěj Teo Költö, Jan Semirád (všichni Letohrad)