Někteří ještě před měsícem bojovali o medaile na mistrovství Evropy v Huttwilu. Nyní už pomalu opouštejí individuální přípravu a těší se na společné tréninky před startem nadcházející hokejbalové sezony. Ani před tím však hráči rozhodně nezaháleli. Víc jak dvě desítky z řad hráčů, rodičů a příznivců hokejbalu byly o prvním prodlouženém červencovém víkendu na společné sportovní dovolené „Hokejbalisti na vodě“, kdy se plavily z Vyššího Brodu do Zlaté Koruny po Vltavě a zažily hodně legrace.

Uplynul jen týden a v lanškrounské hale Bóži Modrého se sedmička hráčů společně s trenérem Jaroslavem Badzikem účastnila 1. campu talentované mládeže pořádaného Českomoravským hokejbalovým svazem. O náplň se starali zkušení trenéři pod taktovkou šéfa TMK Kadaněho a hlavního metodika Přerosta. Pak si hráči trochu odpočinuli a od pondělí 6. srpna odstartoval III. ročník Letní hokejbalové školy na hřišti v českotřebovských Benátkách, který byl určen především mladým či začínajícím hráčům. Zkušenější plynule navázali v přípravě na Camp nadějí v Letohradě a po něm se vrhnou na techniku pod dozorem svých oddílových trenérů.

Tento docela našlapaný program mohla absolvovat většina mládežníků, kteří v nové sezoně díky ročníkovému posunu dosti zamotali se soupiskami jednotlivých týmů. Po loňském úspěchu starších žáků na mistrovství republiky bude v nadcházející sezoně mít „nejnašlapanější“ soupisku českotřebovský mladší dorost pod taktovkou trenéra Jebouska. Někteří hráči budou hrát na střídavý start i í extraligu za Letohrad.

Nejen díky výkonům na Campu talentované mládeže, ale snad i výkonům v soutěžích někteří možná nahlídnou i do širších výběrů reprezentace, která v příštím roce bude bojovat na Slovensku o medaile na evropském šampionátu. Muži České Třebové po dvou „neslaných nemastných“ sezonách v I. lize zahájili přípravu v prvním srpnovém týdnu. Pětice hráčů však již trénuje s extraligovým týmem OEZ Letohrad, kde bude bojovat o místo v základní sestavě.

Na začátku září zavítá pravděpodobně v rámci zakončení letní přípravy do České Třebové tým moravské národní ligy Sokol Poruba a bývalé extraligové Kovo Praha. Tato družstva sehrají na hřišti v Benátkách několik přípravných zápasů. Asi největší motivaci do nové sezony bude mít trojnásobný medailista z mistrovství Evropy Michal Válek a jeho o rok starší kolega Láďa Hruška. V nadcházející sezoně se totiž uskuteční mistrovství světa juniorů v Kanadě. Účastí na tomto podniku by mohli oba hráči navázat na své zlaté předchůdce ze světového šampionátu v Champere v roce 2002 Lukáše Demla a Tomáše Macků.

Než však soutěže mládeže i dospělých definitivně odstartují, musejí hokejbalisté připravit svůj areál v Benátkách na schválení provozu, aby obdržel licenci na novou sezonu. Díky některým nenechavcům budou muset obnovit značení na mantinelech a střídačkách, vyměnit rozřezané ochranné sítě na mantinelech a tréninkových brankách. Na hráče v šatnách čeká malé překvapení, protože po desítkách hodin úklidu proměnilo několik párů ženských rukou šatny „k nepoznání“.

Hokejbalové soutěže mužů začínají 9. září, ale tým Lokomotivy Česká Třebová se představí na domácím hřišti až v sobotu 15. září od 14 hodin, kdy bude hostit zálohu extraligového týmu H. A. K. Autosklo Hradec Králové. Před nimi sehrají své zápasy od 8.30 a 11 hodin mladší dorostenci, jejichž soupeřem bude Sokol Náchod. Poslední do hry zasáhnou žáci, kteří o třetím zářijovém víkendu přivítají v okresním derby Letohrad.